YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Hatay’da provokasyon! ‘Baraj patladı’ yalanı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Hatay'da arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken, provokatörlerin 'baraj patladı' yalanı nedeniyle çalışmalar durdu. Yüzlerce kişi araçlarıyla şehri terk etmeye çalışınca yollar kilitlendi. Vatandaşlar yalana isyan ederken, askerler de vatandaşları konu hakkında bilgilendirdi. En çok hasar alan illerimizden bir tanesi olan Hatay'da ise dün yapılan bir asılsız ihbar, bu çalışmaların aksamasına neden oldu.
Hatay'da provokasyon! 'Baraj patladı' yalanı
Hatay'da provokasyon! 'Baraj patladı' yalanı

HATAY'da 'BARAJ PATLADI' YALANI​

Hatay’da Yarseli Barajı’nın patladığı yönündeki iddialar asılsızdır." dedi. Kirişci, "Art niyetli çevreler millet-devlet kaynaşmasının olduğu bir süreci bozmak için büyük bir gayret gösteriyorlar" ifadelerini kullandı. Asılsız iddiaları ilk olarak Oğuzhan Uğur'un moderatörlüğünü yaptığı Babala TV'nin piyasaya sürdüğü ortaya çıktı. Bugün AFAD Risk Azaltma Müdürü Tatar da baraj iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "sosyal medyadan gördüğünüz her bilgiye inanmayın" diye konuştu. Dün gece yaşanan olay ile Hatay'daki çalışmaları baltaladı. Gece saatlerinde yayılan 'baraj patladı kaçın' yalanı tüm şehri karıştırdı.

HALK ŞEHRİ TERK ETMEYE BAŞLADILAR​

Şehri su basacağı söylentisi ile enkazlarda can kurtarmaya çalışan ekipler kendi canlarının derdine düşerek şehri terk etmeye başladı. Şehrin çıkış yolunca feci bir trafik yoğunluğu oluştu. Tüm çalışmaların durmasına neden olan asılsız ihbar emniyet güçlerinin çabası ile yalanlanarak panik havası dağıtıldı ve çalışmalar kaldığı yerden devam etti.
HATAY'da 'BARAJ PATLADI' YALANI
HATAY'da 'BARAJ PATLADI' YALANI Hatay'da alçak provokasyon! 'Baraj patladı' yalanı krize neden oldu Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde yıkıcı hasara neden olmuştu. En çok hasar alan ve can kaybının yaşandığı yerlerden birisi de Hatay oldu. Hatay'da arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ederken, provokatörlerin 'baraj patladı' yalanı nedeniyle çalışmalar durdu. Yüzlerce kişi araçlarıyla şehri terk etmeye çalışınca yollar kilitlendi. Vatandaşlar yalana isyan ederken, askerler de vatandaşları konu hakkında bilgilendirdi. Hatay’da alçak provokasyon! ’Baraj patladı’ yalanı krize neden oldu. Türkiye 'Asrın Felaketi' ile mücadele ediyor. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve toplamda 10 ilde yıkıcı hasarlara neden olan 7.7 büyüklüğündeki deprem için arama kurtarma çalışmaları aralıksız devam ediyor. En çok hasar alan illerimizden bir tanesi olan Hatay'da ise dün yapılan bir asılsız ihbar, bu çalışmaların aksamasına neden oldu.

HATAY'I KARIŞTIRAN 'BARAJ PATLADI' YALANI​

Dün gece yaşanan olay ile Hatay'daki çalışmaları baltaladı. Hatay'da "baraj patladı" yalanı! Vatandaş bu duruma böyle isyan etti | Video Gece saatlerinde yayılan 'baraj patladı kaçın' yalanı tüm şehri karıştırdı.

Hatay ŞEHRİ'ni TERK ETMEYE BAŞLADILAR​

Şehri su basacağı söylentisi ile enkazlarda can kurtarmaya çalışan ekipler kendi canlarının derdine düşerek şehri terk etmeye başladı. Şehrin çıkış yolunca feci bir trafik yoğunluğu oluştu. Tüm çalışmaların durmasına neden olan asılsız ihbar emniyet güçlerinin çabası ile yalanlanarak panik havası dağıtıldı ve çalışmalar kaldığı yerden devam etti. O panik anlarında ise bir gönüllü kurtarma personeli yaşananları kaydederek yalanı ortaya atan insanlıktan nasibini almamış provokatörlere gerekli cevabı verdi.

Baraj patladı olayını VALİ DE YALANLADI​

Hatay Valisi Rahmi Doğan, bazı sosyal medya paylaşımlarında yer alan Hatay'da baraj patladığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Vali Doğan, Yarseli Barajı'nın patladığı şeklindeki sosyal medya paylaşımlarının doğru olmadığını belirtti.
Baraj patladı olayını VALİ DE YALANLADI
Baraj patladı olayını VALİ DE YALANLADI "Yarseli Barajı patladı haberi tamamen yalandır. Barajlarımızda herhangi bir sorun yoktur. Resmi açıklamalar dışındaki haberlere inanmayın. Hatay ile ilgili haberleri Valiliğimiz haber sitelerinden takip etmenizi öneriyoruz. Birtakım kötü niyetli kişiler ilimiz ile ilgili yalan haberler üreterek kamuoyunu yanlış yönlendirerek panik havası oluşturmaya çalışıyorlar."

"KAÇMAYIN HIRSIZLIK YAPACAKLAR"​

İnsanların bulundukları alandan kaçmaya başlamasının ardından polis ve jandarma iddianın asılsız olduğunu bildirdikleri anonslarla oluşan panik havasını engellemeye çalıştı. O anlarda bir komutanın vatandaşa yaptığı açıklama da sosyal medyada paylaşıldı. Komutan, "Hırsızlık ve yağma yapacaklar, baraj patlamadı, kaçmayın" diyerek vatandaşları geri çevirmeye çalıştı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst