YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

FETÖ’nün silah şirketinin ürettiği İHA’yı tb-2 rakip oldu

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
FETÖ’nün en üst düzey isimlerinden birisi olan Vuslat Bayoğlu’na ait Güney Afrika merkezli silah şirketi Milkor’un ürettiği İHA, Rus basını tarafından “Bayraktar TB2’nin rakibi” olarak nitelendirildi.

FETÖ’nün Güney Afrika yapılanmasına öncülük eden Vuslat Bayoğlu, Güney Afrika’da Milkor adlı silah şirketini geçtiğimiz yıllarda satın almıştı. Şirket kısa sürede büyüyerek müşteri kazandı.
Hatta ABD ordusuna çeşitli silahlar ve el bombası fırlatıcıları satmak için Amerikan pazarına yöneldi.
Güney Afrika’nın başkenti Pretorya’daki Afrika Havacılık ve Savunma Fuarı AAD 2022’ye de katılan Milkor, burada bir İHA tanıttı.
FETÖ'nün silah şirketinin ürettiği İHA'yı tb-2 rakip oldu
FETÖ'nün silah şirketinin ürettiği İHA'yı tb-2 rakip oldu
Çalışmalarına 2018 yılında başlanan Milkor 380 MALE İHA.
Fuara katılım sağlayan Rus devlet basınından RIA Novosti ise FETÖ’ye ait olan silah şirketinin İHA’sını “Bayraktar TB2’nin rakibi” olarak nitelendirdi. RIA Novosti'nin merkezi Moskova'da. Baş Editörü ise Anna Gavrilova.
Yakın zamana kadar yalnızca mermi üretimi yapan şirket, İHA, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları savaş sistemleri geliştirip satıyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa’yı FETÖ’nün ülkeleri için bir tehdit olduğu konusundaki uyarmıştı.
Güney Afrika vatandaşlığı bulunan FETÖ’cü Vuslat Bayoğlu, gittiği her platformda bu kimliğini ön plana çıkartarak FETÖ’cü olduğunu gizliyor. FETÖ’nün savunma sanayii üretiminin Afrika’yı tehdit ettiği belirtilirken, Türkiye, söz konusu fabrikanın faaliyetlerine son vermesi için çok hassas da
FETÖ'cü silah şirketi hızla büyüyor
FETÖ'cü silah şirketi hızla büyüyor vranıyor.

FETÖ'cü silah şirketi hızla büyüyor​

FETÖ'nün üs olarak kullandığı ülkelerden Güney Afrika kıtasındaki etkinliği halen sürüyor. FETÖ'cü Vuslat Bayoğlu'na ait MİLKOR adlı silah fabrikası ülkede hızla büyüyen silah şirketlerinden biri oldu. Yakın zamana kadar yalnızca mermi üretimi yapan şirket, İHA, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları savaş sistemleri geliştirip satıyor.
Güney Afrika'yı üs olarak kullanan FETÖ, Afrika kıtasındaki yapılanmasını buradan yönetiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa'ya, FETÖ'nün ülkeleri için bir tehdit olduğu konusundaki uyarı sıcaklığını korurken, örgütün bu ülkede elde ettiği barınma ve dolaşım rahatlığı FETÖ'yü silah girişimcisi de yaptı.

FİRMA KATALOĞU GENİŞLETTİ

FETÖ'cü Vuslat Bayoğlu'na ait olan Güney Afrika'daki MİLKOR adlı silah fabrikası, FETÖ finansörü Bayoğlu tarafından satın alınmasıyla birlikte büyüme trendine girdi. Daha önce sadece mermi üretimi yapan fabrika, 2016'dan itibaren özellikle ABD'den ithal ettiği teknoloji ile savunma sanayii içerisinde boy göstermeye başladı. FETÖ yönetiminde mermi üretiminin ötesine geçen fabrikada insansız hava araçları, 4x4 arazi taşıtları, deniz araçları, siber güvenlik ve savaş sistemleri ile keskin nişancı tüfeklerine varan çeşitlilikte üretim yapılıyor.
Milkor 380 MALE İHA
Milkor 380 MALE İHA
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst