YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Endonezya'ya HİSAR-O hava savunma ihracatı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Yerli ve milli olarak geliştirdiğimiz HİSAR-O hava savunma sistemi seri üretim ile TSK envanterine girmeye ve Türk hava sahasını korumaya devam ederken ilk defa yurt dışından dost ülke olarak gördüğümüz Endonezya ülkesi kendi hava sahasını korumak için HİSAR-O hava savunma sistemi talep etti. Endonezya başkentinde düzenlenen Cakarta Expo Fuarı'nda Savunma Bakanı Prabowo Subianto'nun Türkiye ile Hisar o hava savunma olmak üzere bir dizi anlaşma imzaladığını bildirdi.
Endonezya'ya HİSAR-O hava savunma ihracatı
Hisar TriSula füzesi isimli modifiye edilmiş Endonezya için özel üretilmiş yeni bir sistemin ihrac edileceğini bildirdi Endonezya'nın bu hava savunma sistemini almak istemesinin nedenlerinden biri ise şu şekilde anlatıldı: HİSAR-O 25 kilometreye kadar mesafeden ve 10 kilometreye kadar irtifadaki hedefleri vurma kabiliyetine sahip 60 hava hedefini aynı anda takip etme kabiliyetine sahiptir aynı zamanda katmanlı hava savunma sisteminin bir parçası olduğu için özellikle bu hava savunma sistemine sahip olmak istediklerini bildirdiler Endonezya ileride Hisar A ve Siper hava savunma almak istediğinde Hisar O'ya rahatlıkla entegre edilebilecektir.
Endonezya'ya HİSAR-O hava savunma ihracatı
Hisar O hava savunma sistemi özellikleri arasında modern yazılım ve donanım ile geliştirildi 360 derece tarayabilir bu alandaki hedeflere angajman gerçekleştirebilir Hisar O dikey irtifada 10 km iken yatay irtifada 25 km önleme menzili vardır Hisar O harici olarak KALKAN radarı ile veya kendi radar sistemi ile de çalışabilir Hisar O + plus olan versiyonuda vardır plus çok daha yüksek teknolojiye ve daha uzun irtifaya sahiptir.
Sitemize kayıt ol butonu ile ücretsiz üye olarak destek verir misiniz teşekkürler ❤️ 🇹🇷
 
Son düzenleme:

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst