YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Emekli Yunan komutandan: “Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak!”

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak!

Emekli Yunan Korgeneral Nikolaos Tamouridis, kaleme aldığı bir yazıda Türkiye'ye yönelik skandal ifadeler kullandı. Yunanistan'ın Türkiye'den korkmadığını iddia eden Yunan komutan, İstanbul ve Ayasofya'da çanların çalacağını öne sürdü.
Yunanistan'da emekli Kara Kuvvetleri Onursal Birinci Başkan Yardımcısı Korgeneral Nikolaos Tamouridis, 11 Şubat'ta kaleme aldığı köşe yazısında Türkiye'ye yönelik skandal sözler sarf etti. Türkiye'nin yapması gerektiğini iddia ettiği hamleleri sıralayan Tamouridis, İstanbul ve Ayasofya'da çanların çalacağını öne sürdü. Tamouridis'in köşe yazısının söz konusu bölümü şöyle: Ülkeniz, Türkiye'nin derhal yerine getirmesi gerekenler: - Ege'de ve Doğu Akdeniz'de her türlü iddia fikrini unutmak, Deniz Hukuku ve hava sahasına ilişkin uluslararası anlaşmalara saygı göstermek. - Karasularımızın 12 deniz miline çıkarılması için uluslararası kabul edilemez savaş sebebini (casus belli) ortadan kaldırmak. – Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Cumhuriyeti'ni tanımak, askerlerini Kıbrıs'tan derhal geri çekmek ve Kıbrıs sorununun uluslararası kurallar ve BM kararları doğrultusunda adil bir şekilde çözümlenmesini kabul etmek. Hıristiyan ve Müslüman Yunanlıların barış içinde yaşadığı Trakya'daki (Batı) sinsi oyunları terk etmek. -Patrikhane'nin Ekümenliğini bir an önce tanımak, Halki'deki (Heybeliada) Ruhban Okulu'nu açmak ve Rum diasporasından hukuka aykırı olarak elde ettiği her şeyi geri vermek. -Ayasofya'yı Doğu Ortodoks Kilisesi'nin Kutsal Tapınak-sembolü olarak Ekümenik Patrikhane'ye vermek. -İşlediği soykırımları, ayrıca topraklarında yaşayan ulusal, dini ve diğer azınlıkların haklarını tanımak.
Emekli Yunan komutandan: Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak!
Emekli Yunan komutandan: "Ayasofya’da çanlar yeniden çalacak!" Bizi korkutamazsın! Ne ile isterseniz silahlanın. Uçak gemileri yapın, istediğiniz kadar gemi satın alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü amiral gemilerinizi ateşe veren ve onları batıran yeni Kanarides, Miaoulides, Papanikolides ve genç ateşe vericilerimiz var! Satın alın, tanklar alın, silahlar, toplar, İnsansız Hava Araçları yapın. Bizi korkutamazsın. Çünkü Ordumuzun yeni Kolokotronides, Karaiskakides ve Nikitarades'leri var! İstediğiniz kadar uçak alın. Bizi korkutamazsın. Çünkü bizde dünyanın en iyi pilotları olan İkarus'un çocukları, Ege'nin ve Kıbrıs'ın korkusuz kartalları, gözlemcileri var! Silahlansanız bile. Tehdit etseniz bile. Bizden kat kat fazla olsanız bile. Çünkü küçük rakamlar ülkemizi hiçbir zaman korkutmadı. Çünkü gözlemciler tüm sınırlarımızın ötesinde ruhlarına güveniyorlar. Çünkü Osmanlı tehditleri asla cesaretimizi kırmadı. Çünkü cephaneliğimizde iki yenilmez nükleer silah var. Vatan-Yunanistan dediğimiz şeye sevgi ve Ortodoksluk dediğimiz şeye inanç! Çünkü ne yaparsanız yapın Vatanımıza ayak basmayacaksınız. Ve Polis'te (İstanbul), Ayasofya'da çanlar yeniden çalacak. "CEPHANELİĞİMİZDE İKİ YENİLMEZ NÜKLEER SİLAH VAR" Çünkü küçük rakamlar ülkemizi hiçbir zaman korkutmadı. Çünkü gözlemciler tüm sınırlarımızın ötesinde ruhlarına güveniyorlar. Çünkü Osmanlı tehditleri asla cesaretimizi kırmadı. Çünkü cephaneliğimizde iki yenilmez nükleer silah var. Vatan- Yunanistan dediğimiz şeye sevgi ve Ortodoksluk dediğimiz şeye inanç! Çünkü ne yaparsanız yapın Vatanımıza ayak basmayacaksınız. Ve Polis'te (İstanbul), Ayasofya'da çanlar yeniden çalacak."
EFES 2022 sonrası Yunan televizyonunda skandal sözler
EFES 2022 sonrası Yunan televizyonunda skandal sözler

EFES 2022 sonrası Yunan televizyonunda skandal sözler​

Bir diğer skandal ise Yunan televizyonunda yaşandı. Yunan televizyonuna çıkan emekli amiral "Önce uçaklarımız, İstanbul'daki köprüleri yok edecek, 3 adet SCALP füzesi fırlatılacak" diyerek skandal sözlere imza attı. Open TV adlı kanalda, göz göre göre savaş çığırtkanlığı yapan Tuğamiral, "Keşke ilk adımı Türkler atsa" ifadelerini kullandı. "Sayın Erdoğan , ilk hamleyi o yapsın. Elbette ülkemiz için kötü olacak çünkü Ukrayna'dan sahneler göreceğiz ve şu anda kimse onları görmeye hazır değil. Open TV'ye konuşan Koramiral Giannis Egolfopoulos, CUmhurbaşkanı Erdoğan'a da çağrıda bulundu ve "Sayın Erdoğan , ilk hamleyi o yapsın. Elbette ülkemiz için kötü olacak çünkü Ukrayna'dan sahneler göreceğiz ve şu anda kimse onları görmeye hazır değil" ifadelerini kullandı. Giannis Egolfopoulos, Yunan Silahlı Kuvvetleri'nin savaşa hazır olduğunu ileri sürdü. Egolfopoulos, Türkiye'nin Yunanistan'a saldırırsa ne olacağını düşünmediğini iddia etti. 'KORKMUYORUZ, UMURSAMIYORUZ' Giannis Egolfopoulos, "Büyük harflerle yazın. Hayır, korkmuyoruz, umursamıyoruz. Bir hamle yapsınlar, çünkü başlarına ne gelecek bilmiyorlar. Zorbalık yapar ve sonra giderler. Bunlar Türkler" diyerek küstah açıklamalara imza attı. Emekli Yunan Donanması Koramirali Egkolfopoulos, "Önce uçaklarımız İstanbul'daki Boğaziçi Köprülerini yıkacak, 3 SCALP füzesi fırlatılacak, sonra onlara 'artık gelebilirsiniz' diyeceğiz." diyerek skandal açıklamalarını sürdürdü.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst