YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Depremzedeler için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremden etkilenen iller için yardımlar toplanmış ve bu bölgelere gönderilmişti. Yardım toplayan illerden biri de Mersin'di ancak bunu fırsat bilen vicdansızlar yardımları çaldı. Piyasa değeri 1 milyon lira olan gıda malzemelerini çalıp sattığı tespit edilen 3 şüpheli tutuklandı. Mersin'de deprem bölgelerine ulaştırılmak üzere toplanan 15 ton ayçiçek yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimeği çalıp satan 3 şüpheli polis ekiplerince tutuklandı.
Depremzedeler için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar
Depremzedeler için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar Piyasa değeri tamı tamına 1 milyon liraya tekabül eden gıda malzemelerinin Mardin ve Batman'da 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktarıldığı ortaya çıktı. Kahramanmaraş'ta yaşanan iki büyük depremin ardından birçok ilde yardımlar toplanmış ve afet bölgelerindeki depremzedeler için yollanmıştı. Mersin'de toplanan yardım malzemelerine göz diken vicdansızlar iser yardım malzemelerini çaldıkları yetmezmiş gibi bir de sattı.
Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, H.B. isimli müştekinin şikayeti doğrultusunda Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki depremzedeler için kullanılmak üzere AFAD'a teslim edilmesi gereken piyasa değeri 1 milyon lira olan 15 ton ayçiçek yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimeğin ulaştırılması gereken yere gitmemesi üzerine çalışma başlattı.

4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI​

Malzemelerin yüklendiği tırların gidiş istikametindeki tüm güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, bahse konu malzemelerin Mardin ve Batman'da 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktırıldığını tespit etti.
Depremzedeler için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar
Depremzedeler için toplanan 25 ton gıda yardımını çalıp satmışlar Bunun üzerine belirlenen adreslere operasyon düzenleyen ekipler, malzemeleri ele geçirirken, G.I., D.Ö., F.E.,O.İ., B.Ç. ve S.D. isimli şahısları gözaltına aldı.

3'KİŞİ TUTUKLANDI​

Ele geçirilen malzemeler müştekiye teslim edilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen O.İ., B.Ç. ve B.D. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, diğer 3 şüpheli serbest bırakıldı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Üst