YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Depremden şimdiye kadar kaç kişi kurtarıldı?

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Meydana gelen deprem Türkiye'yi derinden sarsarken ölü sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Tüm dünya gündemine gelen Kahramanmaraş merkezli deprem acı görüntüleri de beraberinde getirirken yıkımın meydana geldiği illerde vatandaşlar acılı bekleyişlerini sürdürmeye devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden vatandaşların sayısı araştırılmaya devam ederken kaç kişinin enkaz altından kurtarıldığı da merak ediliyor. Peki depremden kaç kişi kurtarıldı.
Depremden şimdiye kadar kaç kişi kurtarıldı?
Depremden şimdiye kadar kaç kişi kurtarıldı? Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay illerinde de büyük bir yıkımın meydana gelmesine neden oldu. Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Adıyaman, Osmaniye, Hatay, Kilis, Malatya ve Elazığ’dan toplam 528.146 vatandaşımız tahliye edilmiştir. Bölgede AFAD, PAK, JAK, JÖAK, DİSAK, Sahil Güvenlik, DAK, Güven, İtfaiye, Tahlisiye, MEB, STK’lar ve uluslararası arama kurtarma personelinden oluşan toplam 166 bin arama kurtarma personeli görev yapmaktadır” denildi. Çevre 10 ilde acılı haykırışlar depremin ilk gününden bu yana devam ederken enkaz altından kaç kişinin kurtarıldığı merak edildi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşların sayısı 44.218 oldu. Asrın felaketinde yaralı sayısı 108 bin 68'de kalırken depremlerin ardından meydana gelen artçı sayısı 4.734 olarak açıklandı. Türkiye Tek Yürek programında açıklanan toplam bağış miktarı ise 115 milyar 146 milyon TL'yi geçti. Tamamı depremzedeler için harcanacak olan bu miktarın, depremzedelerin yaralarını bir nebze olsun sarması beklenirken AFAD, depremin etkili olduğu 10 ilde 80 bin 88 kişinin kurtarıldığını açıkladı.
Depremden şimdiye kadar kaç kişi kurtarıldı?
Depremden şimdiye kadar kaç kişi kurtarıldı? DEPREM 13.5 MİLYON KİŞİYİ ETKİLEDİ Deprem sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum "Erzincan depreminden sonra ülkemizin son bir asırda gördüğü en büyük deprem felaketidir. Bölgedeki 10 ilimizi doğrudan etkilemiştir. Son bir asırdaki en büyük felakettir. 13.5 milyon vatandaşı etkiledi. Yaralılarımız tedavi altındadır. İlk andan itibaren ekiplerin sahadaydı. Ocaklarımıza ateş düştü, yüreğimizi dağladı.Bu acı tarif edilemez." ifadelerini kullandı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst