YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Depremde yıkılan binaların Müteahhidleri kaçarken yakalandı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Evi yıkılan müteahhitlere yurtdışı yasağı​

Yeni yapılan binaların bile enkaz haline gelmesiyle yapılan usulsüzlükler gün yüzüne çıktı. Avukat Okumuşoğlu, binaları depremde yıkılan müteahhitler hakkında suç duyurusunda bulundu.
Depremde yıkılan binaların Müteahhidleri kaçarken yakalandı
Depremde yıkılan binaların Müteahhidleri kaçarken yakalandı Depremde yıkılan 250 daireli Rönesans Rezidans müteahhidi yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalanırken Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan'dan çağrı geldi: "Çok sayıda ihbar geliyor, müteahhitler kaçmaya çalışıyor. Hemen yurt dışı çıkış yasağı koyulmalı." Benzer süreçlerin yaşandığını belirten Okumuşoğlu şu ifadeleri kullandı: “Binlerce ev yıkılmış vaziyette. Kendimi sorumlu hissettim. Bu binaları yapanların, ruhsat veren imar müdürlüklerinin, deprem bölgesini imara açan belediye meclis üyelerinin, bunlara imza atan denetim firmalarının görevlilerinin hepsinin sorumlu olduğunu düşünüyorum.” 10 Şubat Cuma günü saat 17.00 itibarıyla resmi rakamlara göre 10 ilde toplam 11 bin 302 bina için “yıkıldı” Hatay’da yıkılan 250 daireli Rönesans Rezidans’ın müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun’un Karadağ’a kaçmak üzereyken İstanbul Havalimanı’nda yakalandığını hatırlatarak “Bize müteahhitlerin kaçmaya çalıştığına dair çok sayıda ihbar geliyor.
Evi yıkılan müteahhitlere yurtdışı yasağı
Evi yıkılan müteahhitlere yurtdışı yasağı Sorumluların kaçmaması ve delillerin karartılmaması için başta yurt dışı çıkış yasağı ve mal varlıkların dondurulması olmak üzere ivedilikle adım atılmalı” denildi.

170 AVUKATTAN ORTAK DİLEKÇE​

Prof. Dr. Murat Volkan Dülger ve avukat Gülçin Gümüş’ün imzasını taşıyan dilekçelerde 170 avukat, şikayetçi olarak yer aldı. Savcılık suç duyurularında şu ifadelere yer verildi: "Bazı binalar dimdik ayakta iken, hemen yanı başındakiler oyun kâğıdı gibi çöktüğü ve altında binlerce insan hayatını kaybettiği, yaralandığı ve hala göçük altında kaldığı için bu felaket ne doğanın işi ne Allah’ın takdiridir. Bu tamamen bu çürük binaları yapan, bunların yapılmasına izin veren, bunlara göz yuman ve bunları denetlemeyenlerin sorumluluğudur. Dolayısıyla her şey bu kadar açık iken suçun maddi unsuruna ilişkin yapılacak fazlaca bir açıklamaya gerek yoktur."
170 AVUKATTAN ORTAK DİLEKÇE
170 AVUKATTAN ORTAK DİLEKÇE

FİRMALAR TEK TEK BELİRLENİYOR​

Edinilen bilgilere göre, ilk aşamada her il için genel başvurularda bulunan avukatlar, bir sonraki aşamada her ile ilişkin ayrı ayrı firma ve belediye yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacak.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst