YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Depremde ‘Allahu Ekber’ demek rahatsız etti

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Güneydoğu bölgesini etkisi altına alan yıkıcı depremin ardından enkaz altında kalan vatandaşlar için ekipler seferber oldu.

20 BİNDEN FAZLA KİŞİ VEFAT ETTİ​

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde 20 bin 213 kişinin hayatını kaybettiğini ve 80 bin 52 kişinin yaralandığını açıkladı.
Depremde ‘Allahu Ekber’ demek rahatsız etti
Depremde ‘Allahu Ekber’ demek rahatsız etti TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, göçükten sağ çıkarılan afetzedeleri kurtaranların 'Allahu Ekber' diyerek sevinç gözyaşları dökmesinden rahatsız oldu. Yanardağ, “Kurtarma çalışmaları sırasında “Allahu Ekber” diye slogan atmak nasıl bir zihniyettir. Pes artık” dedi. Türkiye’nin derinden etkilendiği ve kenetlediği afette TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, ekiplerin hayatta kalanları kurtardıkları sırada 'Allahu Ekber' diyerek sevinç gözyaşları dökmesinden rahatsız oldu. Cumhuriyetci sordu ‘ilahiyatçı’ Nazif Ay cevapladı: Tekbir getirmek laikliği ihmal etmektirCumhuriyet; başta İHH olmak üzere, Beşir Derneği, Deniz Feneri gibi vakıfların arama kurtarma ekiplerinin ilk günden bu yana afet bölgesindeki çalışmalarını görmezden gelerek, Halk TV ilahiyatçısı olarak tanınan Nazif Ay’a ‘gösteri’ olarak tanımladığı tekbir getirilme anını sordu. Ay, “Laiklik olmasa bunlar birbirini keser. Laiklik hassasiyetinin, duyarlılığının ihmal edilmesi deprem alanında da kendisini hissettiriyor. 'Şehitlik' payesi vererek, din içerisinde ulvi duygularla yaklaşılması gereken manevi bir makamın olur olmaz dağıtılması bir başka problem" dedi. Cumhuriyet Gazetesi, ‘gösteri’ olarak tanımladığı bu duygu dolu anları ‘ilahiyatçı’ Nazif Ay’a sordu. Ay, ‘Allahu Ekber’ sedalarının laikliği ihmal etmek olduğunu söyledi.

Chp'li vekiller de tekbir'den rahatsız oldu​

CHP Kocaeli eski Milletvekili Bekir Yurdagül ve DYP Kocaeli eski Milletvekili Halil İbrahim Artvinli, deprem bölgesinde enkazdan kurtarılan kişilerin tekbirle çıkartılmasına tepki gösterdi.
CHP'li Vekiller de Tekbir'den rahatsız oldu
CHP'li Vekiller de Tekbir'den rahatsız oldu Ahmet Ercan depremlerin büyük yıkama sebep olduğu ülkeleri sayarken bunların ortak yönünün ne olduğunu sorunca Enver Aysever "Siyasal İslam" yanıtını vererek deprem üzerinden hem siyaset yaptı hem de İslam düşmanlığını göstermişti.. CHP Kocaeli eski Milletvekili Bekir Yurdagül konuyla ilgili “Bu ne böyle Allah aşkına ya, göçükten insanlar çıkartılıyor bir güruh tekbir getiriyor!

Bu Tekbir'de yeni çıktı, nereden çıktı?​

Böylesi acı bir olayda bile propaganda peşinde, mesaj verme derdinde birileri! Bilin ki insanları dinden, imandan çıkarıyorsunuz!” ifadelerini kullandı
Bu Tekbir'de yeni çıktı, nereden çıktı?
Bu Tekbir'de yeni çıktı, nereden çıktı? DYP Kocaeli eski Milletvekili Halil İbrahim Artvinli ise “Kurtarma ekipleri yahudisi, hristiyanı, budisti, ateist var ama müslüman onların varlığını yok sayarak tekbir getirir.Bu mu insanlık müslümanlık. O kurtama anlarında sağ çıkaranlar için allaha şükredilir, tekbir kurbanda savaşta olur. Ne kadar şovcu olduk yazık. Orada her dinden insan can kurtarma derdinde sizden başkasını görmek istemiyorsunuz” sözlerini kullandı.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst