YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ÇNRA’lı Tek Seferde 12 Roket Ateşleyen Vuran 4×4 TSK’nın Emrinde

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
ROKETSAN ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından geliştirilen 107 milimetre Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için aktif hale getirilirken, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "BMC üretimi Vuran aracımıza entegre edilen 107 milimetre Çok Namlulu Roketatar sistemi (ÇNRA) test atışlarında hedefleri başarılı şekilde vurdu. Tek sette 12 roket ateşleyen ÇNRA'lı Vuran TSK'nın emrinde" diye konuştu.
ÇNRA’lı Tek sette 12 Roket Ateşleyen Vuran 4x4 TSK’nın Emrinde
ÇNRA’lı Tek sette 12 Roket Ateşleyen Vuran 4x4 TSK’nın Emrinde ROKETSAN ve Makina ile Kimya Endüstrisi Kurumu tarafından geliştirilen 107 milimetre Çok Namlulu Roketatar (ÇNRA) Sistemi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) için hazır hale getirildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, Türk savunma sanayisinin gücünü pekiştirerek. Mehmetçik'e sahada hızlı çözümler ve hızlı saldırılar sunduğunu bildirdi. Tek sette 12 adet 107 milimetrelik roket ateşleyebilen VURAN Çok Namlulu Roketatar Aracımız (ÇNRA)’nın, oldukça yüksek bir şekilde mobili özelliğine sahip olduğu biliniyor. VURAN ÇNRA sistemi tarafından kullanılan 107 milimetrelik roketler; deniz seviyesinde azami 11 kilometre menzile, yaklaşık 20 kilogram ağırlığa ve yaklaşık 15 metre harp başlığı etki çapına sahipler.
ÇNRA’lı Tek sette 12 Roket Ateşleyen Vuran 4x4 TSK’nın Emrinde
ÇNRA’lı Tek sette 12 Roket Ateşleyen Vuran 4x4 TSK’nın Emrinde

107mm Roket Özellikleri (Roketsan)​

Çap:107mm
Ağırlık:20kg
Asgari Menzil:3 km (Deniz Seviyesinde)
Azami Menzil:11 km (Deniz Seviyesinde)
Yakıt Tipi:Az Dumanlı Kompozit Katı
Harp Başlığı Tipi:Tahrip + Parçacık Etkili
Harp Başlığı Ağırlığı:8,4 kg
Harp Başlığı Etki Çapı:14 m +
Tapa Tipi:Çarpma
BU YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ DEİĞER YAZILARIMIZI -https://yerlisilahsanayii.com/ BURADAN GÖREBİLİRSNİZ BMC VURAN VİDEOSUNU YOUTUBE KANALIMIZDAN - https://youtu.be/kCPxkLOcmAQ -İZLEYEBİLİRSİNİZ
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst