YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

CHP’li Gülizar Akkuyu Nükleer enerji santrallerini iptal edeceğiz

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "Akkuyu ve Sinop nükleer enerji santrallerini uluslar arası yükümlülükler dahilinde iptal edeceğiz." dedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin geride bırakılan 16 yıldaki yanlış politikaların acı reçetesiyle karşı karşıya olduğunu savundu.
CHP'li Gülizar Akkuyu Nükleer enerji santrallerini iptal edeceğiz
CHP'li Gülizar Akkuyu Nükleer enerji santrallerini iptal edeceğiz "16 yıllık AK Parti iktidarının ardından 5 Haziran Çevre Günü’nü kutlamak için elimizde kalan tek sebep, büyük bir kararlılıkla yaşamı savunanların 24 Haziran’a taşıdığı umuttur." ifadesini kullanan Karaca, doğayı korumak ve yeşil adaleti sağlamak için 2023'ü bekleme niyetleri olmadığını vurguladı.

"AKKUYU VE SİNOP NÜKLEER SANTRALLERİNİ İPTAL EDECEĞİZ"​

Karaca, iktidarlarında yapacaklarını aktararak, şunları kaydetti: "CHP olarak, doğa dostu bir yaşam inşa edeceğiz. Doğa katliamlarına imza atan hükümetin yanlış uygulamalarını sonlandıracağız.

"CHP'li Gülizar Maden araması ve HES yapmayacağız"​

CHP olarak, doğa dostu bir yaşam inşa edeceğiz. Doğa katliamlarına imza atan hükümetin yanlış uygulamalarını sonlandıracağız. İklim değişikliğinin yarattığı tahribatı önleyici kapsamlı projeleri hayata geçireceğiz. Sürdürülebilir enerji potansiyelini hayata geçirecek, doğa dostu teknolojileri teşvik edeceğiz. Doğa dostu üretimi teşvik edeceğiz. Uluslar arası koruma altında olan alanlarda maden araması ve HES yapmayacağız. Uluslar arası koruma altında olan alanlarda maden araması ve HES yapmayacağız. Ekolojik anayasa hazırlayacak, su kanunu çıkararak rantın ve özelleştirmelerin önüne geçeceğiz. ÇED raporlarında kamusal çıkarı mümkün kılacak, ayrıca SED yürütülmesini sağlayacağız. Meraları özel mülkiyet olmaktan çıkaracak, Akkuyu ve Sinop nükleer enerji santrallerini, uluslar arası yükümlülükler dahilinde iptal edeceğiz." Ekolojik anayasa hazırlayacak, su kanunu çıkararak rantın ve özelleştirmelerin önüne geçeceğiz. ÇED raporlarında kamusal çıkarı mümkün kılacak, ayrıca SED yürütülmesini sağlayacağız.
AKKUYU VE SİNOP NÜKLEER SANTRALLERİNİ İPTAL EDECEĞİZ
AKKUYU VE SİNOP NÜKLEER SANTRALLERİNİ İPTAL EDECEĞİZ Meraları özel mülkiyet olmaktan çıkaracak, Akkuyu ve Sinop nükleer enerji santrallerini, uluslar arası yükümlülükler dahilinde iptal edeceğiz."

Sinop ve Akkuyu nükleer santralinde son durum​

Bakan Dönmez duyurdu: Akkuyu'ya 27 Nisan'da nükleer yakıt geliyor Görüşmeler başladı: İkinci nükleer güç santrali Sinop'ta inşa edilecek
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst