YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Cezayir’den çıkan LNG gemisi 15 Temmuz’da Türkiye’de

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48

LNG gemisi nedir?​

Gaz tankeri, sıvılaştırılmış (LPG, LNG gibi) ya da sıkıştırılmış halde gaz taşıyan gemilerdir. Bu gemiler taşıdıkları yükün arz ettiği tehlike sebebi ile yüksek emniyet standartları ile donatılmışlardır. Yüklerin bulunduğu tanklar ise gazı sıvı halde tutabilmek için özel soğutma sistemlerine sahiptir. Petrol gazları, doğal gaz, amonyak en çok taşınan yüklerdendir. Taşıdığı yüke göre özel olarak dizayn edilirler.
Cezayir'den çıkan LNG gemisi 15 Temmuz'da Türkiye'de
Cezayir'den çıkan LNG gemisi 15 Temmuz'da Türkiye'de Sıvılaştırılmış doğalgaz gemisi Lalla Fatma N'Soumer Hindistan'dan yola çıktı. Cezayir'in Arzew Limanı'ndan yola çıkan Bahamalar bayraklı gemi 2004'te inşa edilen "Lalla Fatma N'Soumer" adlı sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) gemisinin 15 Temmuz'da Türkiye'de olması bekleniyor.

Gemi şu anda Libya açıklarında​

Uluslararası gemi takip verilerinden derlenen bilgilere göre, 7 Temmuz'da Arzew Limanı'ndan ayrılan LNG gemisi Libya açıklarında seyrine devam ediyor.

Marmara Ereğlisi LNG Terminali'ne yanaşacak​

Toplam 144 bin 888 metreküp kapasiteli geminin 15 Temmuz'da Marmara Ereğlisi LNG Terminali'ne yanaşması planlanıyor.
Cezayir'den çıkan LNG gemisi 15 Temmuz'da Türkiye'de
Cezayir'den çıkan LNG gemisi 15 Temmuz'da Türkiye'de

LNG gemisi nedir? LNG gemisinin içinde ne var​


Sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG), basınçsız depolama veya nakliye kolaylığı ve güvenliği için soğutma yoluyla sıvılaştırılmış doğal gazdır. LNG esas olarak metan içerir. Doğal gaz sıvılaştırıldığında hacmi 600 kat azalır. LNG kokusuzdur, renksizdir, toksik ve aşındırıcı değildir.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst