YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ÇAKIR Füzesi’ne güç verecek KTJ-1750 Turbojet Motoru için anlaşma tamam.

ADMİN

Administrator
Yönetici
ROKETSAN firması tarafından geliştirilen "ÇAKIR Seyir Füzesi"nin lansmanı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Tören kapsamında Roketsan ile Kale Arge, ÇAKIR Füzesi’ne güç verecek KTJ-1750 Turbojet Motoru için bir anlaşma imzaladı. Roketsan diğer füze ailesi içinde bir çok füze motoru üretmiş test edilerek kendini ispatlamış bir firma olarak ortaya çıkmaktadır. Anlaşmanın imzalanmasıyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, “Burada Kale Arge’nin rolünü vurgulamak istiyorum. Seyir füzeleri alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdi, bu alanda bizi ele güne muhtaç etmekten kurtardı. TEI ve Kale Arge’nin yakın çalışmasını umuyoruz.” denildi.
ÇAKIR Füzesi’ne güç verecek KTJ-1750 Turbojet Motoru için anlaşma tamam.
ÇAKIR Füzesi’ne güç verecek KTJ-1750 Turbojet Motoru için anlaşma tamam. KALE Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman OKYAY ise “Böyle önemli bir projede, ülke savunmasına önemli katkıları olacak ÇAKIR Füze’mizin itki sistemleri tarafında rol almaktan çok mutluyuz. Bu projede, bugüne kadar hizmet vermiş olan Roektsan personeli ile yine bu füzemizin itki sistemlerini geliştirmek için gece gündüz çalışan Kale Arge ekibime de teşekkür ediyorum.” dedi. Anlaşmanın imzalanmasıyla ilgili olarak Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, “Burada Kale Arge’nin rolünü vurgulamak istiyorum. Seyir füzeleri alanında önemli çalışmalar gerçekleştirdi, bu alanda bizi ele güne muhtaç etmekten kurtardı. TEI ve Kale Arge’nin yakın çalışmasını umuyoruz.”
ÇAKIR GEZGİN FÜZESİ
ÇAKIR GEZGİN FÜZESİ KALE Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman OKYAY ise “Böyle önemli bir projede, ülke savunmasına önemli katkıları olacak ÇAKIR Füze’mizin itki sistemleri tarafında rol almaktan çok mutluyuz. Bu projede, bugüne kadar hizmet vermiş olan Roektsan personeli ile yine bu füzemizin itki sistemlerini geliştirmek için gece gündüz çalışan Kale Arge ekibime de teşekkür ediyorum.” Türkiye’nin daha önce yurt dışından tedarik ettiği bilinen turbojet füze motorlarında, ambargoya maruz kaldığı biliniyordu bunun üzerine bir çok proje başlatılmış ve tüm projeler başarılı şekilde test edilerek sonuca ulaşmıştır.
ÇAKIR GEZGİN FÜZESİNİ ATABİLEN ARACLAR
ÇAKIR GEZGİN FÜZESİNİ ATABİLEN ARACLAR

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.