YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Bingöl’de 300 milyon ton Demir rezervi tespit edildi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Bingöl'de Demir rezervi​

Bingöl'de 10 bin kişiye istihdam sunacak ve cari açığı yıllık 600 milyon dolar düşürecek ölçekte 300 milyon ton rezerv tespit edildi. İstihdam ve yatırıma önemli katkı sağlayacak gelişmeyi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz açıkladı. Servi bölgemizde çok ciddi bir demir cevheri keşfettik. Bunun proje çalışmaları devam ediyor. 800 milyon dolara kadar ilk etapta bir yatırım planlıyorlar. İnşallah önümüzdeki kısa vadede bu proje başlayacak. Sadece Bingöl'e değil Türkiye'ye katmak değer kazandıracak. Yılda 600 milyon dolar cari açığı düşürecek, tek başına bu proje. Çok sayıda insanımıza iş ve aş imkanı oluşturacak.
Bingöl'de 300 milyon ton Demir rezervi tespit edildi
Bingöl'de 300 milyon ton Demir rezervi tespit edildi Bingöl'de 300 MİLYON TON REZERV TESPİT EDİLDİ Arama çalışmalarının devam ettiği bölgede 162 bin metre sondaj çalışması yapıldı ve yaklaşık 300 milyon ton demir cevheri rezervi tespit edildi. Tesiste toplam 100 milyon ton demir cevheri yani pelet üretilmesi hedefleniyor. Genç ilçesi Servi bölgesinde teknik ve fiziki çalışmalar sürüyor. DIŞA BAĞIMLILIK DÜŞECEK Proje ile demir çelik sektöründe ham maddede dışa bağımlılık ciddi ölçüde azalacak. Yerli ve milli kaynakların ekonomiye kazandırılacağı tesisin kısa sürede tamamlanarak üretime başlaması hedefleniyor. Tesis üretime başladığında ülkemizin en büyük demir cevheri peletleme tesisi olacak.
Bingöl'de 300 MİLYON TON REZERV TESPİT EDİLDİ
Bingöl'de 300 MİLYON TON REZERV TESPİT EDİLDİ

TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK​

Proje kapsamındaki hedef ise tesiste toplam 100 milyon ton demir cevheri yani pelet üretilmesi. Tesis üretime başladığında Türkiye'nin en büyük demir cevheri peletleme tesisi olacak.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst