YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Bayraktar’dan ABD’ye F-16 göndermesi! “Sonucu sizce ne olur?”

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,632
Tepkime puanı
12
Puanları
38
Baykar CEO'su Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından dikkat çeken bir F-16 paylaşımı yaptı. Haluk Bayraktar yaptığı F-16 paylaşımıyla ABD'ye net bir mesaj verdi. Türkiye'nin ilk Milli S/İHA'larını geliştiren teknoloji şirketi BAYKAR'ın CEO'su Haluk Bayraktar sosyal medya hesabından dikkat çeken bir F-16 paylaşımına imza attı. "BİZE F16 VERMEMELERİNİN SONUCU SİZCE NE OLUR?" Haluk Bayraktar yaptığı paylaşımda, "ABD Predator SİHA'larını vermeyerek Milli SİHA'larımızın önünü açmıştı. Şimdi, bize F16 vermemelerinin sonucu sizce ne olur?" ifadelerini kullandı. Türkiye'ye F-16 satışı şarta bağlanmıştı ABD Temsilciler Meclisi, savunma bütçesini de içeren Ulusal Savunma Yetkilendirme Yasa (NDAA) tasarısına Türkiye'ye F-16 satışını şarta bağlayan eklemeyi kabul etmişti. ABD Temsilciler Meclisi, Pentagon'un 2023 bütçesini içeren NDAA tasarısına yapılan eklemeleri görüşüyor. Meclis Genel Kurulunda, New Hampshire vekili Demokrat Chris Pappas'ın verdiği ve ABD'nin Türkiye'ye F-16 satışını şarta bağlayan ekleme de 179'a karşı 244 oyla kabul etmişti.
Bayraktar'dan ABD'ye F-16 göndermesi
Bayraktar'dan ABD'ye F-16 göndermesi Pappas'ın yanı sıra çok sayıda vekilin sponsorluk yaptığı önerge, ABD Başkanının Türkiye'ye F-16 satışı yapması için Kongrenin iki kanadından Dışişleri ve Silahlı Kuvvetler Komitelerine bu satışın ABD'nin ulusal güvenlik menfaatlerine uygun olduğunu ve satılan F-16'ların "Yunanistan hava sahasına yönelik sürekli ihlallerde kullanılmayacağını" sağlamak için somut adımlar atması taahhüdünü öngörüyor.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst