YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Barzani’nin sitesinde yayınlandı: PKK kaybetmiştir

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

PKK bitti, nefes bile alamıyor​

Mesud Barzani’ye yayın internet sitesinde yayımlanan analizde "PKK, kaybetti, 50 yıldır Kürt gençlerini tüketti" denildi. Irak’ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’ye yakınlığıyla bilinen “darkamazi” isimli internet sitesi, PKK'nın, Barzani'nin Kürdistan Demokratik Partisi’ne (KDP) yönelik bildirisine karşı bir analiz yayımladı. “KCK bildirisi ve satır aralarındaki gerçekler” başlıklı yazıda PKK’nın durumunu şu sözlerle anlatıldı: “PKK Kuzey’de nefes alamıyor, gruplar sürekli imha oluyor, artık imha olacak grup bile kalmadı.”
Barzani'nin sitesinde yayınlandı: PKK kaybetmiştir
Barzani'nin sitesinde yayınlandı: PKK kaybetmiştir

“PKK KAYBETMİŞTİR”​

“Devletler devletleri işgal ediyor, devasa siyasi yapılar engelleyemiyor. Kalkıp Türk devletinin operasyonlarını durdurun demek yerine asıl PKK bu operasyonlara gerekçe olmaktan vazgeçmelidir.” “PKK Kuzey’de nefes alamıyor, gruplar sürekli imha oluyor, artık imha olacak grup bile kalmadı. Peki bunun sorumlusu kim? Bunun sorumlusu da mı KDP? PKK’nin geçen yıldan diline pelesenk yaptığı ‘direnişler’ birer zafer değildir. Direnmek kelimesinin ardında kaybettirilen şey tasfiye olmuş, hareket edemez durumdaki bir gerillacılık ve iflas etmiş gerilla taktiği vardır. PKK Türk devletini yenmemiştir. Tam tersine Türk devletinin kazandığı her yeri kazıyın atında PKK’nin direniş diye yutturmaya çalıştığı bir kaybediş vardır.”

“PKK 50 YILDIR KÜRT GENÇLERİ TÜKETTİ”​

“PKK’nin 50 yıllık direniş ve mücadele gerçeği kocaman bir yalandır. 50 yıldır dört kuşak Kürt gençleri tüketildi. Kürdistan kazanılmayacak bir savaşa mahkûm edildi, sonuçta köyler boşaldı, insanlar kaçtı. Kuzey Kürdistan’ın dağlarında kırsalında şimdi sadece ölüm var.”
PKK KAYBETMİŞTİR
PKK KAYBETMİŞTİR

“PKK YAŞAM İNŞA ETMİYOR, İNSANLAR KÖYLERİNE GİDEMİYOR”​

“Şimdi de PKK Kuzey Kürdistan’ın bu kötü kaderini Güney Kürdistan’a bulaştırmak istiyor. PKK ben Türk devletine karşı direniyorum, burası benim yerim dediği için Güney Kürdistan’ın kadim aşiretleri Sindiler, Guliler, Bradostiler, Berwariler köylerine gidemiyor. Onlarca Sindi köyü Haftanin’deydi Fakat PKK 1990’dan beri bu insanların köylerine girmesine izin vermedi. PKK hiçbir yerde yaşamı inşa etmiyor.”

“PKK KDP’YE SALDIRACAK”​

“PKK kısa bir süre içinde de Kürdistan Bölgesine saldırmaya başlayacak. PKK’nin provaktif adımları neler olabilir? - Halkı galeyana getirmeye ve kitlesinin saldırganlık düzeyini arttırmaya çalışacak. - İkinci olarak Kürdistan bölgesi içinde bazı provokatif eylemler yapacak. Bu eylemlerde kontra tarzı hareket edecek. Örneğin bazı Peşmerge komutanlarına ve alanlardaki bazı kanaat önderlerine dönük saldırılar yapacak. Hatta bazı Kürdistan Bölgesine muhalif, bazı eleştirileri olan kişileri bile hedefleyerek bunları KDP ve Peşmerge vurdu biçiminde dezenformasyon yaratacak. - Avrupa’da geçen yıl kurduğu 'Kürdistan’ı Savunma İnisiyatifi' vb. kurumları bazı yabancı kişileri öne çıkararak Kürdistan Bölgesine saldırtacak. Avrupa’daki bazı kurumlarda Kürdistan Bölgesine karşı eylemler yaptıracak.”

İçişleri Bakanı Soylu: 2022 yılı, terörle mücadelede nefes aldırmama yılı olacaktır​

Bakan Soylu, terörle mücadelenin bir an bile durmayacağını vurgulayarak "İsimleri, fraksiyonları ne olursa olsun ister FETÖ ister PKK, ister DEAŞ, bu yapıların peşlerini bırakmayacağız. 2022 yılı, terörle mücadelede nefes aldırmama yılı olacak" dedi.​

"PKK'nın ilk eylemini gerçekleştirdiği 1984 yılında İngiltere, milli gelirinin yüzde 5,5'ini askeri harcamalara ayırıyordu, biz ise yüzde 3,6'sını ayırıyorduk. Terörün hızlandığı 90'lı yıllarda, 1997'de, İngiltere yüzde 2,56'sını, Türkiye ise yüzde 4,1'ini ayırıyordu. Türkiye'nin en sıkıntılı, en zor, en problemli yıllarıydı. Buna rağmen bize öyle bir deli gömleği giydirdiler ki hep kabahat bizde zannettik. Terörü ve teröristi imal edip ülkemize saldılar ve bizim kabahatimiz olduğuna bizi inandırdılar. Bu işle mücadele edenler 'dış mihraklar' dediğinde ya alaya alıp itibarsızlaştırdılar ya da Eşref Bitlis Paşa gibi ve diğerleri gibi susturdular."
İçişleri Bakanı Soylu
İçişleri Bakanı Soylu Türkiye'nin yıllarca kıt kaynaklarını kırk yıl terörle mücadeleye aktardığını ifade eden Soylu, anarşi dönemleri dahil 50-60 yıldır ülkenin gençlerinin enerjisini, insanını teröre kurban verdiğini kaydetti. Aynı sıkıntıları Fransa da İtalya da Hollanda da ABD de yaşasaydı bu ülkelerin de geri kalacaklarını aktaran Soylu, "Amerika'nın senatosunu nasıl bastılar? Nasıl on yıllarca allayıp pulladıkları itibarını bir gecede altüst ettiler. Hemen yanı başımızda iki ülkenin otoritesini iki terör örgütü yok etti. PKK, diğeri DEAŞ. Devletler buna direniş gösteremedi. Halen gösteremiyorlar." diye konuştu.

"Terör örgütlerine 143 bin 321 operasyon yapıldı"​

2021'de kırsalda 504'ü büyük ve orta çaplı olmak üzere 124 bin 159, şehirlerde ise tüm terör örgütlerine yönelik 19 bin 162 olmak üzere toplam 143 bin 321 operasyon yapıldığını bildiren Çataklı, şöyle devam etti: "Yılın tamamında tüm terör örgütlerden 1140 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bu yıl etkisiz hale getirilen teröristlerden toplam 84'ü sözde üst düzey terörist olup, bunların 11'i kırmızı, 2'si mavi, 5'i yeşil, 24'ü turuncu, 35'i de gri listedeki teröristlerdir. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 809'u PKK/KCK, 320'si DEAŞ, 11'i sol terör örgütü mensubudur. Bu yıl 200 terör örgütü elemanı, ikna edilerek dağdan indirilmiş ve teslim olmuştur. Bu sayı şunun için önemli. 2021'de örgüte 51 kişi katılmıştır. Yani örgüte katılımın 4 katını ikna ederek arkadaşlarımız dağdan indirdiler. Yıl sonu itibarıyla yurt içindeki terörist sayısı 156'nın altına inmiş durumdadır. Yapılan operasyonlar neticesinde, 2020'de 1232 sığınak, barınak, mağara ele geçirilmişken, 2021'de 1548 mağara, barınak, sığınak kullanılamaz hale getirilmiştir. 1005 silah ki bunların 574'ü ağır, 4'ü füze, 5 uçaksavar, 3 havan, 46 roketatar/lav, 23 makineli tüfek, 29 keskin nişancı tüfeği, 68 M16, 363 kalaşnikov/piyade tüfeği, 924 el bombası, 6,3 ton patlayıcı madde ki 244 kilogramı plastik, 312 mayın/EYP imha edildi, 145 bin 540 de muhtelif çapta mühimmat ele geçirilmiştir."
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst