YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Azerbaycan’dan Rusya açıklaması: Ruslar Ermenilere yardım ediyorlar!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Ruslar Ermenilere yardım gidiyor!​

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Rus barış gücü askerleri eşliğinde Ermeni silahlı grupların Karabağ’a yasa dışı askeri sevkiyatlarının devam ettiğini duyurdu. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Karabağ'a geçici olarak konuşlanan Rus barış gücü birliklerinin yasa dışı olarak Ermeni silahlı gruplara ait askeri araçlara bir kez daha eşlik ettiğinin gözlemlendiği bildirildi. Rus barış gücüne ait 1 adet savaş aracının gözetimi altında Ermenilere ait 2 adet kamyon hareket ederken Azerbaycan birliklerinin teknik gözetim araçları tarafından kayıt altına alındığı aktarıldı. Rus barış gücünün Ermeni silahlı grupların yasa dışı askeri sevkiyatlarına eşlik ettiği anların görüntüleri de kamuoyuyla paylaşıldı.
Azerbaycan'dan Rusya açıklaması: Ruslar Ermenilere yardım ediyorlar!
Azerbaycan'dan Rusya açıklaması: Ruslar Ermenilere yardım ediyorlar! "Yeni provokasyonlara zemin hazırlıyor" Açıklamada, Ermenistan'ın Azerbaycan'ın Karabağ ekonomik bölgesine mayınlar da dahil olmak üzere insan gücü, silah ve mühimmat taşımasının ve bu konuda yeni geçiş yolları bulma girişimlerinde bulunmasının üçlü deklarasyonun hükümlerinin ağır bir ihlali olduğu ve bölgede artan gerilim ve Ermenilerin yeni provokasyonlarına zemin hazırladığı ifade edildi.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst