YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Asgari ücretliye TOGG müjdesi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
TOGG'un fiyatı otomotiv piyasasını alt üst etti! Düşük gelirli de çok rahat alabilecek! Çıkacağı tarih yaklaştı! Özel kredi tanımlanacak! 2022 yılının son zamanlarında seri üretime geçmesi beklenen TOGG'un fiyatı otomotiv piyasasını alt üst etti. TOGG’un satış fiyatı düşük gelirli vatandaşların da çok rahat alabileceği bir araç olarak dikkat çekiyor. Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu Holding ve TOBB ortaklığında kurulan Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) ilk aracının 2023 yılında satışa sunulması bekleniyor. Araç piyasasının son zamanlarda oldukça yüksek olması sebebiyle TOGG’un fiyatında da buna uygun değişiklikler yapılacak. TOGG’un alınması için özel kredi kampanyaları da vatandaş ile buluşturulacak. Bu gelişmeler neticesinde TOGG’un çıkış tarihini de öğrenmek isteyenler internet üzerinden araştırma yapmaya tüm hızıyla devam ediyor.

TOGG'un fiyatı otomotiv piyasasını alt üst etti​

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Las Vegas eyaletindeki CES 2022 etkinlşğinde tanıtılan yerli elektrikli araç TOGG, şu sıralarda İstanbul’daki Zorlu Center’da görücüye çıktı. Donanımlarıyla büyük dikkat çeken TOGG’u gören vatandaşlar modelin diğer araç markalarından çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu söylerken, tasarım anlamında da oldukça gösterişli olduğunu ifade ediyor.
Yerli otomobil TOGG'dan Avrupa detayı
Yerli otomobil TOGG'dan Avrupa detayı

Düşük gelirli de çok rahat alabilecek​

Son zamanlarda araç fiyatlarının oldukça pahalı olması vatandaşların araç sahibi olma hayallerine balta vursa da TOGG’un satın alımı konusunda insanların cebini rahatlatacak bazı kredi kampanyalarının başlatılması bekleniyor. Bu sayede Türkiye’nin ilk yerli aracı olacak olan TOGG’u satın almak daha kolay hale gelecek.

Çıkacağı tarih yaklaştı​

2022 yılının son aylarında seri üretime geçmesi ve ardından da 2023 yılının ilk ayları içerisinde satışa sunulması beklenen TOGG’un özellikle Sedan modeli bir çok insanın beğenisini kazandı. Bazı vatandaşlar söz konusu model hakkında "Modelin iç tasarımı olsun, dış tasarımı olsun, gayet etkileyici görünüyor. Tasarım komple çok şık. Orta konsol çok kullanışlı. Ön far detayları çok iyi. Tesla'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Çünkü Tesla çok düz bir araç. Artık grurla ve güvenle yerli ve milli otomobilimize binebileceğiz" ifadelerini kullandı. TOGG’un 2022 yılının son çeyreğinde yani Kasım veya Aralık ayları içerisinde seri üretime hazır hale getirilmesi bekleniyor. Homogolasyon testinin de tamamlanmasının ardından merakla beklenen yerli araç TOGG, 2023 yılının MART AYINDA ilk zamanlarında piyasaya sürülecek. Aracın 2030 yılına kadar 5 farklı modelinin üretilmesi ve toplamda 1 milyon adede ulaştırılması amaçlanıyor.
yerli otomobil TOGG
yerli otomobil TOGG

TOGG fiyatı ne kadar olacak?​

TOGG hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de TOGG’un satış fiyatının ne kadar olacağı oldu. Alınan bilgilere göre TOGG’un SUV modeli 800 bin TL ile 1 milyon TL arasında bir fiyata satışa sunulacak. Öte yandan 2023’ün ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak TOGG için vergide önemli bir avantaj adımı geldi. TBMM tarafından kabul edilen yasa önerisiyle elektrikli araçlarda ÖTV oranı değişti. TOGG’u da kapsayan düzenlemeyle fiyatlar da aşağı çekilecek Meclis’te kabul edilen önergeyle, vergisiz fiyatı ise 700 bin TL’yi geçmeyen 160 kW motor gücüne sahip elektrikli araçlardan alınacak ÖTV oranı yüzde 10 olarak belirlendi.

TOGG’A VERGİ AVANTAJI GELECEK​

Güncel vergi oranları ve matrah dilimleri üzerinden Togg’un fiyatıyla ilgili de son belirlemeler yapıldı. TOGG, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

2030’A KADAR 5 FARKLI MODEL​

2022 yılının sonunda başlayacakken, 5 farklı model öne çıkıyor. Bunlar C Segment SUV, Sedan, Hatchback ve MPV ile B Segment SUV, modelleri olacak. Türkiye’nin ‘Geleceğin otomobili’ hamlesi özellikle dış basında övgüyle bahsedilirken, TOGG’da bir ilk daha gerçekleşti.
2030’A KADAR 5 FARKLI MODEL
2030’A KADAR 5 FARKLI MODEL
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst