YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ASELSAN’dan Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Uydu Haberleşme Sistemi, görüş hattı ötesi haberleşmeye imkân sağlaması ve coğrafi koşullardan çok az etkilenmesi nedeniyle, diğer haberleşme vasıtalarının olmadığı veya yeteneklerinin sınırlı kaldığı durumlarda aşağıdaki operasyonel ihtiyaçların karşılanması açısından kritik bir öneme sahiptir.
ASELSAN’dan Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi
ASELSAN’dan Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi ASELSAN, yerli ve milli imkanlarla, denizaltılarda kullanılmak üzere 'Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi'ni geliştirdi. Sistem, hassas stabilize özelliği sayesinde her türlü çevre ve deniz koşulunda, denizaltıların ufuk ötesi haberleşme ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla tasarlandı. ASELSAN tarafından geliştirilen sistem, modüler yapısı sayesinde farklı deniz platformlarına entegre edilip, değişen müşteri ihtiyaçlarına uyumlandırılabiliyor. Sistem, uygun frekanslarda ve nitelikte hizmet veren tüm uydularla kullanılabilme özelliğine sahip. Ayrıca ayarlanabilir yayın yapılmayacak bölge seçimi yeteneği ile kritik operasyonlarda Deniz Kuvvetleri'ne harekat imkanı kazandırıyor. İleri hassasiyette uydu takibi yapan Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi; taktik sahadaki komuta unsurlarının bağlı bulundukları harekat merkezleri ile emniyetli ve hızlı ses, görüntü ve veri haberleşmesine olanak sağlıyor. Sistem, anten sistem kaidesi ve reflektörü özgün tasarımıyla denizaltı platformlarında kullanılabilir şekilde tasarlandı. Denizaltı platformlarında kullanılan radom, denizaltının maruz kaldığı yüksek basınç başta olmak üzere tüm koşullarda görev yapacak şekilde tasarlanıp üretildi. Uydu haberleşme sistemlerini geliştiren ASELSAN; 25-28 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı'nda haberleşme, hava savunma, aviyonik, elektro-optik, elektronik harp, radar ve insansız sistemler alanındaki yeteneklerini yerli ve yabancı ziyaretçiler ile paylaşacak.
ASELSAN’dan Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi
ASELSAN’dan Mavilink Denizaltı Uydu Haberleşme Sistemi

DENİZALTI UYDU HABERLEŞME TERMİNALİ Genel Özellikler​

Entegre LNB, GPS ve Gyro Modülü Ayarlanabilir yayın yapılmayacak bölge seçimi Kompakt tasarım ve gelişmiş RF performansı Milli ve NATO IP kripto cihazları ile uyumlu sistem mimarisi Kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda farklı deniz platformlarına uygulanabilirlik
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst