YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ASELSAN’dan Kara Kuvvetlerine 25mm NEFER Kuleli Zırhlı Arac teslimatı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
ASELSAN arasında yapılan ZMA Modernizasyon Projesi kapsamında Kara Kuvvetleri Komutanlığına 17 adet NEFER Kuleli Zırhlı Muharebe Aracı teslim edildi. 2019 yılında başlatılan ZMA Modernizasyon Projesi ile 134 adet eski nesil silah kulesine sahip araç, NEFER Silah Sistemi ile donatılacak. Söz konusu projede teslimatların 2024 yılı içerisinde tamamlanması planlanıyor.
ZMA’lara 25 mm NEFER Silah Kulesi, Lazer Uyarı Sistemi, Yakın Mesafe Gözetleme Sistemi, Sürücü Görüş Sistemi, Yön Bulma ve Seyrüsefer Sistemi, Komutan, Nişancı, Personel ve Sürücü Gösterge Panelleri entegre edildi. Bunun dışında İklimlendirme Sistemi, Isıtma Sistemi, Yangın Söndürme ve İnfilak Bastırma Sistemi alt sistemleri platformlara entegre edilecek, zırh ve mayın koruma seviyeleri yükseltildi.
ASELSAN’dan Kara Kuvvetlerine 25mm NEFER Kuleli Zırhlı Arac teslimatı
ASELSAN NEFER İnsansız 25 mm Silah Kulesi
Kra şavaşlarında yüksek teknoloji önemli olduğu kadar insansız olmasıda çok önemli zira gerçek şavaş ortamında can kaybını sıfıra inecek. ASELSAN NEFER İnsansız Kulesini, zırhlı muharebe aracı ve diğer taktik kara platformlarında temel olarak zırhlı kara hedeflerine karşı kullanılmak üzere geliştirildi.
6x6 ve 8x8 paletli veya tekerlekli kara araçlarına takılabilen NEFER, hem NATO menşeli hem de Rus menşeli zırhlı araclarda kullanımına imkan veren tasarımıyla bir adım öne çıkıyor.
Gelişmiş uzaktan komuta ve gözetleme imkânı sağlayan 360 derece görüş açısı ile NEFER, atış yapan personelin ortam farkındalığını artırmakta ve güvenliğini en üst seviyeye taşıyor.
ASELSAN’dan Kara Kuvvetlerine 25mm NEFER Kuleli Zırhlı Arac teslimatı
ASELSAN NEFER İnsansız 25 mm Silah Kulesiözellikler ise şu şekilde:
  • Lazer ile mesafe bulma yeteneği
  • Stabilizasyon yeteneği sayesinde hareket halinde ve hareketli hedeflere atış
  • Gece/gündüz görüş yeteneği
  • Otomatik hedef takibi
  • Otomatik balistik hesaplama
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Üst