YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Türkiye ASELSAN üretimi EJDERHA harp sistemini üretmiş bazı testlere tabi tutmuş ve üstün başarı elde edilmişti son testte mini bir dron ile yapılan testte 500 metreden dronu durdurarak görevini başarılı şekilde yerine getirmiştir. Harp teknoloji günden güne daha önemli hala gelirken özellikle Rusya Ukraya savaşında ne kadar önemli olduğunu gördük 2 bin dolarlık dronların milyon dolarlık hava savunmaları, tankları, hava alanlarında ki uçakları ve en önemlisi piyadelere karşı ne kadar başarılı saldırı yapabildiğini gördük bu da yerli harp sistemlerinin ne kadar önemli olduğunu anlamış olduk.
ASELSAN EJDERHA elektronik harp sistemi
ASELSAN EJDERHA elektronik harp sistemi nasıl çalışır?
ASELSAN EJDERHA harp sistemi çalışma sistemi çift darbeli veya tek darbe şeklinde elektromanyetik dalgalar yayar bunlar foton boyutunda olduğu için her nesleden ve heryerde gecebilir boyutta olduğu için başta elektronik kartlar elektronik devleri bozarak veya çalışamaz hale getirerek görevlerini yerine getiremez hala sokar örnek bir düşman dron tespit edildi dost birliğe doğru ilerlediğini düşünelim EJDERHA harp sistemi bu drona yoğun şekilde elektronik foton yağmuruna tutar ve devre kartları sinyalle çalışan devrelerin sinyal ile bağlantısını keserek olduğu yere düşmesini sağlar bu aşama birinci aşamadır.
 EJDERHA elektronik harp sistemi nasıl çalışır?
2. aşamada ise 1 göre daha yoğun harp sistemi kullanılır ve elektronik kartların yanmasına veya tamamen calışamamasına neden olur ve düşman sistemleri yine çalışamaz hale getirerek görevini başarmış olur. ASELSAN EJDERHA özellikle konvoyları koruma, askeri üsler, hava alanları yüksek korunaklı yerler içim görevlerinde yüksek başarı sağlayacaktır.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst