YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ALTAY tankı ve zırhlı araçların üretileceği fabrikanın temeli atıldı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Başta ALTAY tankı ve zırhlı araçlar olmak üzere üretimi yapılacak olan araçlar için Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Ankara HAB’daki ‘Zırhlı Araç Üretim Tesisi’nin temeli, Nisan ayının ilk haftası içerisinde atıldı. İnşa edilen bu farbrika'da başta ALTAY tankı olmak üzere zırhlı araçlarla birlikte üretim gerçekleşecek normalde fazla geciken ALTAY tankı bu fabrika ile oldukca hızlı üretim gerçekleşmesi bekleniyor kurulan fabrikanın 2025 yılında tamamlanacak.
ALTAY tankı ve zırhlı araçların üretileceği fabrikanın temeli atıldı
ALTAY TANKINDA SON DURUM NEDİR?
ALTAY tankı için motor tedarik edilmek istendi fakat örtülü ambargoda dolayı motor satmayan Almanya ALTAY tnkının seri üretime girememesine neden oldu Türkiye olarak uzun zaman önce motor üretim çalışmalarına başlandı ve sırası ile UTKU, TUNA ve BATU motorları geliştildi son olarak 1500 hp gücünde BATU motoru ALTAY için geliştirildi ve uzun zamandır ALTAY'a entegre edilerek test edildi testler şu anda da devam etmekte ve oldukca başarılı sonuclar alınmaktadır test bitiminde BATU altay tankına güc verecek. Güney koreden alınan 1500 hp motorlar ile ilk olarak 250 tankın 85'i Güney kore motoru ile üretimi gerçekleşirken kalan 165 adedi ise yerli motorlar ile üretilecek.