YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

Almanya’da Türkiye’ye gönderilecek deprem kolilerini pkk ateşe verdi

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48
Türkiye’deki deprem felaketinin ardından depremzedeler için Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletinde toplanan yardımların, gece saatlerinde terör örgütü PKK/YPG destekçileri tarafından kundaklandığı öğrenildi. Alman polisi yaptığı açıklamada, "Görüntülerde iki kişinin bir Türk bayrağını nasıl indirip ateşe attığını görebiliyoruz. Güvenlik kameralarından alınan videolar değerlendiriliyor" dedi. Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Marl kentindeki Lenkerbeck semtinde Türkiye’deki deprem felaketinin ardından depremzedeler için toplanan yardımlar terör örgütü PKK/YPG destekçileri tarafından kundaklandı. Yerel saatle 01.00 sıralarında meydana gelen saldırı hakkında soruşturma başlatılırken, çıkan yangın 30 itfaiye eri tarafından 2 saatlik müdahale sonunda söndürüldü. Kundaklama sonucu deprem yardımlarının toplandığı süpermarket de zarar görürken, yardımların bulunduğu yerde asılı bulunan Türk bayrağı ateşe atıldı.

DEPREM YARDIMLARIN TAMAMI KÜL OLDU​

Yerel saatle 01.00 sıralarında meydana gelen saldırı hakkında soruşturma başlatılırken, çıkan yangın 30 itfaiye eri tarafından 2 saatlik müdahale sonunda söndürüldü. Depremzedeler için toplanan yardımların tamamı kül oldu. Recklinghausen Polis Sözcüsü Michael Lesch yaptığı açıklamada şunları söyledi: 'Şu anda yangının nedeni hakkında bir şey söyleyemeyiz. Güvenlik kameraları tarafından kaydedildiği görüntüler inceleniyor. Görüntülerde iki kişinin bir Türk bayrağını nasıl indirip ateşe attığını görebiliyoruz. Güvenlik kameralarından alınan videolar değerlendiriliyor.'
Almanya'da Türkiye'ye gönderilecek deprem kolilerini pkk ateşe verdi
Almanya'da Türkiye'ye gönderilecek deprem kolilerini pkk ateşe verdi Almanya'da yardımseverlerin Türkiye'deki depremzedeler için yaptıkları katkılar kundaklandı. Toplanan yardımları ateşe verenler henüz yakalanamadı. Türkiye'de gerçekleşen 7,7 ve 7,6'lık deprem felaketi, 10 ilde büyük yasa neden oldu. On binlerce kişi ölürken, bir o kadarı yaralandı. Türkiye'nin yardım çağrısına ilk yanıt verenlerden biri de Almanya'ydı. Depremzedeler için ülkenin dört bir yanında yardımlar toplandı. Marl kentindeyse iki kişi erzakların toplandığı marketi ateşe verdi. Kundaklamanın PKK/YPG destekçileri tarafından yapıldığı iddia edildi. Saldırganlar yanı sıra, marketteki Türk bayrağını da ateşe verdi. 2 saatlik mücadele sonucu 30 itfaiyeci alevleri söndürdü. Toplam maddi zararın 20 bin euro olduğu tahmin ediliyor. Olaya ilişkin soruşturma başlatıldı. Saldırganlar henüz yakalanamadı, kimlikleri de belli değil. Polis zanlıları yakalamak için bölgedeki güvenlik kameralarının incelendiğini duyurdu.
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst