YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar Şehir savaşı içinmiş

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,881
Tepkime puanı
45
Puanları
48
Rusya'nın Ukrayna'yı işgali devam ederken, ABD'nin Ukrayna'ya gönderdiği silahların listesini yayınlandı. Listenin ortaya çıkması, ABD'nin, Ukraynalı birlikleri şehir savaşlarına hazırladığını da ortaya koydu. ABD’nin köklü gazetelerinden The Washington Post tarafından ortaya çıkarılan belgelerde, ABD’nin Ukraynalı birliklere gönderdiği silahların listesi yer aldı. Evraklara göre, ABD, son dönemde Ukrayna’ya yönelik silah sevkiyatını ciddi bir ölçüde artırdı.
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar Listeye göre, aralık ayı başlarında Pentagon Ukrayna’ya, bomba imha uzmanı donanımlarının yanı sıra, pompalı tüfekler, şehir içindeki çatışmalara uygun silah sistemleri ve özel kıyafetler gönderdi. Geçen hafta, Biden yönetiminin bu tür sevkiyatları artırdığı ve Ukrayna’ya ilk kez Stinger uçaksavar füze sistemleri gönderdiği belirtildi. Kiev’in tanklara karşı savunmasında kilit önem taşıyan ABD tanksavarlarının sevkiyatının da arttığı kaydedildi. ŞEHİR SAVAŞINA HAZIRLAMIŞLAR Washington Post, savaş bölgesine gönderilen çeşitli silah ve mühimmatların hacmi ve gücü göz önüne alındığında Başkan Biden’ın açıkça Amerikan birliklerini yerleştirmeyi reddetmesine rağmen, ABD’nin Ukrayna ordusunu Rusya’ya karşı hibrit bir savaşa hazırlamaya çalıştığını ortaya koydu. Bu sevkiyatların ABD’nin Ukrayna’yı şehir savaşına hazırladığını gösterdiğini de öne sürdü.
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar Pentagon sözcüsü John Kirby, konuyla ilgili olarak yorum yapmaktan kaçınırken, “Bu sürekli devam eden bir süreç. Her zaman, her zaman Ukrayna’nın neye ihtiyacı olduğuna bakıyoruz ve bunu yıllardır yapıyoruz” dedi. Kirby, “Gereksinimleri belirleme sürecimizi hızlandırdık ve bu krizden önce yaptığımız periyodik toplantıların aksine Ukraynalılarla günlük olarak konuşmaya başladık.” diye de ekledi. ASKERİ YARDIMIN BÜYÜK KISMI GÖNDERİLDİ Biden yönetimi de son birkaç gün içinde Ukrayna’ya Rus uçaklarını hedef alan askerlere yardımcı olacak olan Stinger taşınabilir hava savunma sistemlerini veya MANPADS’i gönderdiğini doğruladı.
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar Üst düzey bir savunma yetkilisine göre, Şubat ayı sonlarında onaylanan 350 milyon dolarlık askeri yardımın yaklaşık 240 milyon doları şimdiden Ukrayna’ya transfer edildi. Bu sevkiyatların, M141 tek atış omuzdan fırlatılan roketatarları, M500 pompalı tüfekleri, Mk-19 bomba atarları, patlayıcı mühimmat imhası için koruyucu giysiler, tipik olarak helikopterlerden ateş etmek için kullanılan M134 mini silahlarını kapsadığı da aktarıldı. The Post’un haberleştirdiği listeye göre, havan radarları, güvenli haberleşme üniteleri, elektronik ekipman, tıbbi ekipman, en az dokuz devriye botu ve 5 Mi-17 nakliye helikopteri de ABD tarafından Ukrayna’ya sağlandı.
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar
ABD’nin Ukrayna’ya gönderdiği silahlar 'Amerika Birleşik Devletleri, Ukrayna'ya güvenlik yardımı sağlayan 14 ülkeden biri. Diğer ülkelerin transferleri, zırh ve uçaksavar sistemlerini içeriyor. Üst düzey savunma yetkilisi, geçen yıl ABD'nin Ukrayna'ya 1 milyar dolardan fazla askeri yardım taahhüdünde bulunduğunu söyledi. The Post'un haberleştirdiği listeye göre, havan radarları, güvenli haberleşme üniteleri, elektronik ekipman, tıbbi ekipman, en az dokuz devriye botu ve 5 Mi-17 nakliye helikopteri de ABD tarafından Ukrayna'ya sağlandı.'
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst