YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ABD'nin F-35 bahanesine Türkiye'den cevap: Tek engel S-400 mü?

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,772
Tepkime puanı
34
Puanları
48
ABD f-35 verebiliriz Türkiye isterse hangardaki uçakları hemen gönderebiliriz şeklinde açıklamalar yapıyor Türkiye tarafı ABD ne istiyor tek sorun s-400'mü sorusuna arka planda çok fazla istekleri olduğunu asıl meselenin sadece s 400 olmadığı çok net şekilde ortaya çıkıyor.
ABD'nin F-35 bahanesine Türkiye'den cevap: Tek engel S-400 mü?
ABD Türkiye'ye f--35 verme teklifinin altında yatan asıl mesele ege adaları üzerindeki haklarından vazgecmesi, Kıbrıs meselesinde ve Akdeniz olaylarına karılmaması, Suriye' deki terör örgütlerine operasyon yapmaması ve kurulacak Kürdistan devlerine karşı gelmemesi, Rusya-Ukrayna savaşında Avrupa ve ABD'den yana olmamız, Türkiye İran ile dostluk seviyesini düşürmeli ve israile ile yeniden dost olarak devam etmeli gibi birçok isteklerin ardı ardına gelerek bu koşulları yerine getirmemiz doğrultusunda ABD Türkiye'yi yeniden f-35 projesine sokma şartını öne sürüyor.
F-35 projesine Türkiye dönse bile ABD bizi sıkıntıya sokmaktan geri durmayacaktır neredeyse tamamen bilgisayar olan f-35 uçağı teknik bakım,silah yükleme yedek parça, vb tüm gerekli sistemleri Türkiye'ye vermekten geri duracaktır yani Türkiye f-35 alması durumunda çok sıkıntılar ile baş başa kalması çok olası bir durum
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst