YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ABD’ li Douglas Macgregor İsrail’i kara operasyonu için 2’inci kez Türkiye konusunda uyardı

ADMİN

Administrator
Yönetici
Katılım
9 Kas 2023
Mesajlar
1,884
Tepkime puanı
46
Puanları
48

Macgregor'dan olası kara harekatında İsrail'e Türkiye uyarısı​

ABD'li askeri analist Douglas Macgregor, Hamas ve İsrail arasındaki çatışmalara değinerek, "Türkler, bölgenin en kuvvetli ordusuna sahipler ve İsrail'e çok yakınlar. Güçlerini çok hızlı bir şekilde Suriye üzerinden Güney'e taşıyabilirler." dedi. ABD'li askeri analist Douglas Macgregor, İsrail'in Gazze'ye olası kara harekâtının Endonezya'dan Fas'a bölge ülkelerinin İsrail'e karşı birleştireceğini söyleyerek, İsrail'in karşısındaki Türkiye tehdidine dikkat çekti. Gazze'deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in 23 gündür Gazze'ye saldırılarında şehit olanların sayısının 3 bin 195'i çocuk, 1863'ü kadın olmak üzere 7 bin 703'e çıktığını duyurdu. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'den kara harekatı açıklaması gelirken, Başbakan Netanyahu ise operasyonlarda ikinci aşamaya geçtiklerini duyurdu.
Macgregor'dan olası kara harekatında İsrail'e Türkiye uyarısı
Macgregor'dan olası kara harekatında İsrail'e Türkiye uyarısı ABD Ordusu eski Pentagon danışmanı emekli albay ve askeri analist Douglas Macgregor ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsrail'e kara harekatı uyarısı yaptı. "Amerikalıların anlaması gereken en önemli şey; İran'a Hizbullah temelinde saldırırsak, İsrail Gazze'yi işgal ederse Rusya'yla çatışmaya gireriz. Rusya sessizce oturup İran'ın ABD'nin bölgedeki hava ve deniz gücü tarafından yok edilmesini izlemeyecek. Ve Rusya bu işe giriştiğinde, bu sadece yerel bir çatışmadan, belki de bölgesel bir savaştan çok daha fazlası haline gelecektir. Bunu iyice düşünmedik. Bunu yapmamız gerekiyor."

'KARA HAREKATI DÜZENLERSE ENDONEZYA'DAN FAS'A HERKES İSRAİL'E KARŞI BİRLEŞECEK'

Paylaşımında Türkiye'ye dikkat çeken Macgregor, "İsrail Savunma Kuvvetleri Gazze'ye büyük bir kara saldırısı düzenlerse Endonezya'dan Fas'a kadar herkes İsrail'e karşı askeri bir ittifak içinde birleşecek." dedi.

'Macgregor EN BÜYÜK ENDİŞEM TÜRKİYE '

'Macgregor EN BÜYÜK ENDİŞEM TÜRKİYE '
'Macgregor EN BÜYÜK ENDİŞEM TÜRKİYE ' Asıl endişesinin Türkiye olduğuna vurgu yapan Macgregor, "Bu ittifaka benim en büyük endişem olan Türkiye de dahil" ifadelerini kullandı. "Kıyamete giden çok tehlikeli bir yoldayız"
Macgregor sözlerinin devamında şöyle dedi:

"Bu yolda ilerlersek İsrail'e ne yapacağız? Ve öyle görünüyor ki, daha çok Dışişleri Bakanı Blinken'ı dinliyoruz. O, müzakereye ve ara buluculuğa yer olmadığını söyleyen, giderek daha çok baş komutanımıza benzeyen biri. Hamas'ın yok edilmesi gerekiyor. Gazze'ye girmeliyiz. Eğer öyleyse, sanırım kıyamete giden çok tehlikeli bir yoldayız."
 

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.
Üst