YERLİ SİLAH SANAYİ FORUMU

Üye olmak için bugün ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve gönderilerinizi ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelerle bağlantı kurabileceksiniz!

ABD gemisi, USS Hershel Williams Mersin Limanı’na geliyor

ADMİN

Administrator
Yönetici
ABD Deniz Kuvvetleri'nin USS Hershel Williams insani yardım ve destek gemisinin, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'na (USAID) ait insani yardım malzemelerini getirmek üzere bugün Mersin Limanı'na ulaşacağı bildirildi. Dışişleri Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgilere göre; ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı'nın insani yardım malzemelerini taşıyan ABD Deniz Kuvvetleri'ne ait USS Hershel Williams insani yardım ve destek gemisi, 28 Şubat sabah saatlerinde Mersin Limanı'na ulaşacak.
ABD gemisi, USS Hershel Williams Mersin Limanı'na geliyor
ABD gemisi, USS Hershel Williams Mersin Limanı'na geliyor Deprem nedeniyle Türkiye tarafından yapılan uluslararası çağrı temelinde ve ilgili makamlarla eşgüdüm içerisinde ABD tarafından bahse konu gemiyle gönderilen insani yardımlar, Türk kurumlarınca limanda teslim alınacak ve ihtiyaca göre depremzedelerin kullanımına sunulacak. Gemideki 113 palete yerleştirilen yaklaşık 20 tonluk tıbbi malzeme, hijyen ürünleri, katlanabilir yatak, mutfak malzemesi, giyecek, battaniye ve oyuncak, işlemlerin ardından kamyon ve tırlara yüklenecek.

‘TÜRKİYE'NİN KARA SULARINA KİMİN GELİP GELMEYECEĞİ YÖNÜNDEKİ KARARI BİZ VERİRİZ’​

Depremlerin ilk haftasında USS George HW Bush uçak gemisinin geleceği belirtilmiş ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tepki göstermişti. Çavuşoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söylemişti: Doğu Akdeniz'de savaş gemileri her zaman oluyor, geliyor, gidiyor. Uluslararası sularda kimin gemisinin olup olmayacağını biz karar vermeyiz ama Türkiye'nin kara sularına kimin gelip gelmeyeceği yönündeki kararı biz veririz.
TÜRKİYE'NİN KARA SULARINA KİMİN GELİP GELMEYECEĞİ YÖNÜNDEKİ KARARI BİZ VERİRİZ
TÜRKİYE'NİN KARA SULARINA KİMİN GELİP GELMEYECEĞİ YÖNÜNDEKİ KARARI BİZ VERİRİZ Amerika'dan da böyle bir talep gelmedi, böyle bir talep gelse de buna da gerek yok, izin de vermeyiz. Böyle bir şeye ihtiyaç da yok. Savaş gemisine ne ihtiyacımız var. Yunanistan dahil bazı ülkeler turizm için kullanılan cruise gemilerini bölgeye gönderebileceklerini ve özellikle evi yıkılan insanların da hazirana kadar burada kalabileceğini teklif ettiler.”

Reklam

Çevrim içi üyeler

Şu anda çevrim içi üye yok.