Katar’dan sürpriz Trabzon kararı!

Katar'dan sürpriz Trabzon kararı!

Katar Havayolları Qatar Airways Başkanı Akbar Al Baker, Trabzon seferlerine yakında başlanacağını duyurdu.

Qatar Airways, dünyanın en büyük uluslararası seyahat ve turizm ticaret fuarı olan ITB Berlin 2023’ün açılış gününde, Grup Başkanı Sayın Akbar Al Baker fuarın ilk gününde düzenlediği basın toplantısı ile yeni uçuşları ve frekans artışlarını duyurdu.

Katar'dan sürpriz Trabzon kararı!
Katar’dan sürpriz Trabzon kararı!

Qatar Airways, FIFA World Cup Qatar 2022’nin başarısını vurgulayarak, yeni spor sponsorluk portföyünün yanı sıra 2023 yılı için sıralanan çok sayıda başka proje ve ortaklığı açıkladı.

Basın toplantısına Katar Devleti’nin Almanya Büyükelçisi Şeyh Abdulla Bin Muhammed Bin Saud Al-Thani de katıldı.

Sayın Al Baker düzenlediği basın toplantısında Chittagong, Juba, Kinshasa, Lyon, Medan, Toulouse ve Trabzon dahil olmak üzere 2023’te açılması planlanan yedi yeni destinasyonu duyurdu.

Qatar Airways ayrıca 11 varış noktasına uçuşlarına devam ediyor:Pekin, Birmingham, Buenos Aires, Kazablanka, Davao, Marakeş, Nice, Osaka, Phnom Penh, Ras Al-Khaimah ve Tokyo Haneda. Birden çok destinasyonda 2023 yılı için planlanan frekans artışları da görüldü.*

Trabzon’a körfez ilgisi

Arap turistlerin Türkiye’de ilgi gösterdikleri önemli noktalardan biri haline gelen Trabzon için seferler yaz aylarına planlandı.

Halen Trabzon’a başlayacak Katar Havayolları’nın yanı sıra tarifeli uçan Körfez bölgesinden farklı havayolu şirketleri de bulunuyor.

Qatar Airways Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “Qatar Airways, hizmet verdiği küresel topluluğu zenginleştirmeye kendini adamıştır.

Dünyanın En İyi Havayolu olarak, dünyayı bir araya getirmenin daha fazla yolunu sunmaktan, seyahat endüstrisindeki bağlantıları artırmaktan ve boşlukları doldurmaktan heyecan duyuyoruz.

Filomuzu, ağımızı, ortaklıklarımızı ve uluslararası varlığımızı genişletirken, sektör için sürdürülebilir büyüme ve zorlayıcı bir gelecek sağlamak için birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

11 hat yeniden açılıyor

Qatar Airways ayrıca 11 varış noktasına uçuşlarına salgın nedeniyle verilen aradan sonra yeniden başlıyor. Bu noktalar arasında Pekin, Birmingham, Buenos Aires, Kazablanka, Davao, Marakeş, Nice, Osaka, Phnom Penh, Ras Al-Khaimah ve Tokyo Haneda yer alıyor.

Her yıl merkezi bir iletişim ve pazarlama etkinliği olan dünyanın önde gelen seyahat ticaret fuarı ITB Berlin, Turizm sektörüne 180’den fazla ülke ve beş kıtadan bir dizi seyahat katılımcısını sergiliyor ve 160.000’den fazla ziyaretçiye yeni ürünler, hizmetler ve tesisler hakkında bilgi sağlıyor.

Katar'dan sürpriz Trabzon kararı!
Katar’dan sürpriz Trabzon kararı!

Qatar Airways’in yenilikçi teknolojik uygulamalarını temsil eden stant, aynı zamanda Qatar Airways’in sanal gerçeklik deneyimleri, ‘QVerse’ ve yeni genişletilen Hamad Uluslararası Havaalanı terminali The ORCHARD’a bir tur ile donatıldı.

One thought on “Katar’dan sürpriz Trabzon kararı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir