Kadirov: Çeçenler Rusya ile Ukrayna karşı savaşıyor

Kadirov

Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Ramazan Kadirov, Rus ordusuna destek amacıyla birliklerini dün Ukrayna’ya gönderdi.

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa Rusya’ya bağlı Çeçenistan Cumhuriyeti de katıldı. Rus ordusunun yaptığı askeri harekatı destekleyen Çeçenistan Cumhuriyeti lideri Muhammed Kadirov dün Başkent Grozni’de askerlerine seslendi.

Ramazan Kadirov, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelensky’e görevi bırakmasını tavsiye ederek “Başkomutanımız Başkan Vladimir Putin’i arayın ve özür dileyin” çağrısında bulundu.

Öte yandan Ramazan Kadirov’un botları sosyal medyada çok konuşuldu. Ramazan Kadirov’un Prada botları tartışma yarattı. Botların Türkiye’de satış fiyatı 22 bin TL.

Kadirov 21,000 tl botu
Kadirov 21,000 tl botu

Çeçenlerin Bir kısmı Rus işbirlikçisi Kadirov’u terk ediyor. Ukrayna Ordusu’na geçiyorlar

SOSYAL MEDYADA TEPKİ ÇEKTİ

Çeçen milislerinin Ukrayna’ya saldırmadan önce namaz kıldığı iddia edilen görüntüleri de sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada birçok kullanıcı ise Kadirov’a tepki gösterdi.

Çeçen milislerinin Ukrayna'ya saldırmadan önce namaz kıldığı iddia edilen görüntüleri
Çeçen milislerinin Ukrayna’ya saldırmadan önce namaz kıldığı iddia edilen görüntüleri

KADİROV KARŞITLARI, UKRAYNA ORDUSUNA KATILDI

Gelişmelerden sonra Kadirov’un meşruiyetini reddeden Çeçenler ise karşı harekete geçti. Bazı Çeçen grupların, Rusya’yla savaşmak için Ukrayna ordusu saflarına katıldığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir