Japon elektronik şirketi Kaga Türkiye’ye yeni yatırım planlıyor

Japonya’nın Kaga Electronics şirketi, Yatırımlarını Türkiye’ye kaydırıyor ve yeni bir fabrika kurarak baskılı devre kartı üretimdeki  bazı kısımları  Çin ve Güneydoğu Asya’dan ülkemize taşıyacak.

Halihazırda Türkiye’de klima parçaları üreten Kaga Electronics, kuracağı yeni fabrikada baskılı devre kartlarının üretimini  ve montajını yapacak  müşteri isteklerine göre de bunların üzerine parça monte edecek.

Yeni tesisin 2022’de devreye alınması ve mevcut tesisle birleştirilecek .

Kaga, daha önce devre kartlarını Asya’da üretiyor ve montajını müşterilere yakın yerlerde yapıyordu.

Kaga’nın Türkiye operasyonlarından elde ettiği satış rakamı yaklaşık 8,7 milyon dolar seviyesinde bulunurken, şirket bunu üç veya dört yıl içinde üç katına çıkarmayı hedefliyor.

Kaga
Kaga
Yaşadığı borç kriziyle küresel piyasaların gündeminde ilk sıralara yerleşen Çinli gayrimenkul şirketi Evergrande tamamlayamadığı projelerde yeniden işe koyuluyor.

Şirket, Pazar akşamı yaptığı bir açıklamada projelerinin yüzde 92’sine yeniden başlandığını duyurdu. Eylül başlarında bu oran yüzde 50’ler civarındaydı. Açıklamaya göre yeniden başlayan projelerde çalışan sayısı Eylül’e kıyasla yüzde 31 arttı ve 89 bin olarak kaydedildi.

Açıklamada Evergrande Yönetim Kurulu Başkanı Hui Ka Yan’ın “Yeniden başlama sürecinde ne kadar iyi iş çıkarırsak müşterilere evlerini teslim etmeyi, satışlara yeniden başlamayı ve borçları ödemeyi başarabiliriz” ifadelerine yer verildi.

Yaklaşık 300 milyar dolarlık bir borç krizi içinde olan şirket uzun süre yatırımcılara yapacağı borç ödemeleri ile gündeme gelmişti. Kredi derecelendirme kuruluşları şirketi sınırlı temerrüt seviyesinde değerlendirmişti.

BU YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ DİĞER SAVUNMA SANAYİ HABERLERİNE BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ 👉 https://yerlisilahsanayii.com/👈

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir