İsrail, Yunanistan ve ABD’nin askeri tatbikatı sona erdi

İsrail, Yunanistan ve ABD'nin askeri tatbikatı sona erdi

İsrail, Yunanistan ve ABD piyade kuvvetlerinin Batı Trakya’da düzenledikleri Thracian Cooperation-23 isimli ortak askeri tatbikat sona erdi

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail, Yunanistan ve ABD kara kuvvetlerinin birden fazla senaryonun simüle edildiği ve Yunanistan topraklarında gerçekleştirilen ortak askeri tatbikatının tamamlandığı belirtildi.

ŞEHİRLERDE MAHALLELERDE ÇATIŞMA SİMÜLE EDİLDİ

Açıklamada, tatbikatın askeri yeniliklere ve uluslararası profesyonel diyaloğu yönetmeye odaklanılarak kalabalık mahallelerde çatışmalar, savaş sırasında lojistik ikmal, gece savaşları, mühendislik yetenekleri, topçu ve sınır koruması dahil çeşitli alanları kapsadığı aktarıldı.

İsrail, Yunanistan ve ABD'nin askeri tatbikatı sona erdi
İsrail, Yunanistan ve ABD’nin askeri tatbikatı sona erdi

Tatbikatın bölgesel tehditlerle başa çıkma ve bunlarla mücadele etme noktasında yetenekleri geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla ordular arasındaki ilişkilerde temel ve önemli bir mekanizmayı temsil ettiği belirtildi.

İsrail’in Atina’daki askeri ataşesi Tal Wallenberg de tatbikatın, Yunan Kara Kuvvetleri ile önemli ilişki ve işbirliğinin sürdürülmesinin bir yansıması olduğunu kaydetti.

One thought on “İsrail, Yunanistan ve ABD’nin askeri tatbikatı sona erdi

  1. Değil şehir mahalle isterse daire içi ev içi tatbikat yapsınlar onları oraya gömecek ruh hala var gecikmekten korkuyorlar acele edip daha milleti donusturemeden saldirirlarsa bu ABD nin ve köpeklerinin sonu olacaktır belki 3-5 sene sonra mukavemet düşer fakat gelişen silah teknolojisine ve diğer müttefik devletlerin mukavemetine karşı başarısızlıktan korkuyorlar,zaten sanatçı kılıklı soytarı sından tut siyaset vs pekcok satilmislar eliyle milleti 80-90 yıldır yönlendiriyorlar fakat Allah’ın planını hesaba katmiyorlar,şu anki yaşadıklarımızı 40 yıl önceden planlayıp ilmek ilmek işliyorlar,eski filmlere bakın şu an birebir yaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir