Fenerbahçe’nin yardım TIR’ını yağmalayan şahıslar yakalandı

Fenerbahçe'nin yardım TIR'ını yağmalayan şahıslar yakalandı

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün deprem bölgesine gönderdiği yardım TIR’ını yağmalayan 9 kişi yakalanarak, gözaltına alındı. Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, TIR’larının yağmalanmadığı öne sürüldü.

Yurdun dört bir yanından deprem bölgesine yardımlar ulaşırken, spor kulüpleri de yardım için harekete geçti.

Fenerbahçe'nin yardım TIR'ını yağmalayan şahıslar yakalandı
Fenerbahçe’nin yardım TIR’ını yağmalayan şahıslar yakalandı

Fenerbahçe Spor Kulübü de deprem bölgesine yardım TIR’ı gönderdi. Ancak yardım TIR’ının yağmalandığı bildirildi. Sosyal medyada da yer alan görüntülerde kutuların bazılarının boş olduğu, bazılarının ise içlerine anlamsız nesnelerin koyulduğu belirtildi.

YAĞMACILAR FIRSAT KOLLUYOR

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray başta olmak üzere birçok spor kulübü ve futbolcu deprem bölgelerine tırlarla yardım gönderdi.

Bununla birlikte doğal afeti fırsat bilen yağmacılar kendilerini yine gösterdi.

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda Fenerbahçe Spor Kulübü’nün dayanışma için gönderdiği yardım tırının yağmalandığı paylaşıldı. Videoda gönderilen tırdaki kutuların boş olduğu görüldü.

Birçok kişinin paylaştığı görüntülerde kolilerin boşaltıldığı, içlerine ise anlamsız nesnelerin koyulduğu belirtildi.Söz konusu görüntülerin sosyal medyada yayınlanması geniş yankı uyandırdı.

Bununla birlikte sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafla, Fenerbahçe’nin yardım tırını yağmalayan kişilerin yakalandığı belirtildi. Şahısların ellerinin bağlandığı o fotoğraf karesi kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

FENERBAHÇE’DEN YAGMAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

TIR’ların yağmalandığı iddiasına Fenerbahçe yöneticisi Can Gebetaş’tan yanıt geldi.

Fenerbahçe Yöneticisi Can Gebetaş, yaşanan deprem felaketinin ardından açıklamalarda bulundu. Gebetaş, “Stadyumdan yola çıkarak deprem bölgesine gönderdiğimiz TIR’ların yağmalandığına yönelik iddialar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor” dedi.

Yardım Kolileri’in bazıları boş

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda vatandaşların dayanışma için gönderdiği yardım tırının yağmalandığı paylaşıldı. Videoda gönderilen tırdaki kutuların boş olduğu görüldü.

Birçok kişinin paylaştığı görüntülerde kolilerin boşaltıldığı, içlerine ise anlamsız nesnelerin koyulduğu belirtildi.

Söz konusu görüntülerin sosyal medyada yayınlanması geniş yankı uyandırdı.

Yardım Kolileri'in bazıları boş 
Yardım Kolileri’in bazıları boş

Bununla birlikte sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafla, o tırı yağmalayan kişilerin yakalandığı belirtildi. Şahısların ellerinin bağlandığı o fotoğraf karesi kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir