BiSU Rakun’dan 100 adet elektrikli motosiklet aldı

BiSU Rakun’dan 100 adet elektrikli motosiklet aldı

Ford Otosan girişimiyle hayata geçirilmesinden bu yana ticari kullanımda yepyeni bir kulvar açan Türkiye’nin yerli e-motosikleti Rakun, son bir yılda hızla büyüyen online indirim marketi BiSU ile yaptığı iş birliği kapsamında şirketin filosuna katılacak 100 aracını teslim etti.

Ford Otosan açıklamasına göre, düşük karbon ayak izine sahip, sessiz operasyonlara imza atan Rakun araçları, doğa dostu mobiliteyi desteklemenin yanında geniş filo ihtiyaçlarını düşük maliyetlerle karşılıyor. Hızla yükselen e-ticaret ve hafif mobilite trendine yönelik ihtiyaçlardan yola çıkan Ford Otosan’ın son nokta teslimatına hizmet eden, çevreci ve yenilikçi araç üretme amacıyla hayata geçirdiği tam elektrikli iki ve üç tekerlekli motosikletleri Rakun, ticari filoları büyütmeye devam ediyor.

BiSU Rakun’dan 100 adet elektrikli motosiklet aldı
BiSU Rakun’dan 100 adet elektrikli motosiklet aldı

Son bir yıllık dönemde 10 katlık ciro büyümesiyle dikkat çeken BiSU, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda çevreci araçlara yatırım yapmayı sürdürüyor. 100’ün üzerindeki deposu üzerinden, temel ihtiyaç ürünlerini çoklu paketlerde ve ekonomik boylarda, 30 dakika gibi kısa bir sürede tüketiciye ulaştıran BiSU, elektrikli araçların toplam filo içerisindeki payını yüzde 25 seviyesine çıkararak sektörde önemli bir başarıya imza attı.

Rakun Filolar için önemli maliyet avantajlarına sahip

BiSU, Rakun’un elektrikli motosikletleriyle İstanbul’da Anadolu ve Avrupa yakasında toplam 67 noktada operasyon yürütüyor. Rakun e-motosikletler, operasyonlarını çevreye duyarlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Ayrıca araçların ‘sessiz motoru’, özellikle akşam veya gece saatlerinde yapılan siparişlerde gürültü kirliliğinin önüne geçiyor. Yük taşıma kapasitesi ve yokuşta bile yüksek performans sağlayan yapısı sayesinde operasyonlardaki başarıyı artırıyor. Tüm teknolojisi, tasarımı ve üretimiyle market, yemek, lojistik ve kargo sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yanı sıra belediyelere de farklı iş modelleriyle hizmet sunuyor. Yenilikçi ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm şirket ve kurumların büyük filo ihtiyaçlarına kiralama ve satın alma seçenekleriyle yanıt veriyor.

Rakun Çevre dostu, sessiz ve yüksek performanslı operasyonlar

Rakun e-motosikletler, operasyonlarını çevreye duyarlı bir şekilde gerçekleştiriyor. Ayrıca araçların ‘sessiz motoru’, özellikle akşam veya gece saatlerinde yapılan siparişlerde gürültü kirliliğinin önüne geçiyor. Yük taşıma kapasitesi ve yokuşta bile yüksek performans sağlayan yapısı sayesinde operasyonlardaki başarıyı artırıyor.

Rakun Yüksek hedeflere düşük maliyetlerle ulaşmak mümkün
Rakun Yüksek hedeflere düşük maliyetlerle ulaşmak mümkün

Rakun Yüksek hedeflere düşük maliyetlerle ulaşmak mümkün

Tüm teknolojisi, tasarımı ve üretimiyle Ford Otosan iştiraki olan Rakun; market, yemek, lojistik ve kargo sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin yanı sıra belediyelere de farklı iş modelleriyle hizmet sunuyor. Yenilikçi ve hafif mobilite çözümleri arayan tüm şirket ve kurumların büyük filo ihtiyaçlarına kiralama ve satın alma seçenekleriyle yanıt veriyor.

Gerek düzlükte gerekse yokuşta yüksek performans sağlayan güçlü elektrikli motor teknolojisi, 75.000 kilometre veya üç yıla kadar bakım gerektirmeyen sağlam yapısı ve kârlı abonelik modelleriyle Rakun, filolar için önemli maliyet avantajlarına sahip. Ürün gamındaki Pro 2 modeli sürücüsüyle birlikte 155, Pro 3 modeli ise 179 kiloya kadar yük taşıyabiliyor; araçlar tam şarj ile 100 kilometrenin üzerinde yol yapabiliyor. Şarj ünitesi olmaksızın ev tipi prizde tam şarj seviyesine 4,5 saatte ulaşıyor.

Rakun, satış sonrası hizmetleriyle de öne çıkıyor. Mobil servis hizmeti sayesinde operasyonu durdurmadan, yerinde destek veriyor. Dileyen müşteriler seçili Ford binek ve hafif ticari servislerinden de hizmet alabiliyor.

Rakun e-motosikletlerin üretimi 2022 yılından bu yana Ford’un Eskişehir fabrikasında sürüyor.

Ford Otosan Yerli elektrikli Motosiklet RAKUN ÖZELLİKLERİ

TOGG Türkiye’de üretilen tek elektrikli araç olmayacak çünkü , otomobil devi Ford Otosan da tamamen yerli ve milli olarak Türkiye’de geliştirilmiş olan elektrikli motorlarını da satışa sunmaya hazırlanıyor.

Marka, Eskişehir’de bulunan Ford Otosan fabrikalarında üretilecek elektrikli motosikleti Rakun’u da görücüye çıktı.

Son dönem satışa sunulan elektrikli motosikletlerin en büyük sorunu yokuşlarda gitmemesi. Ford Otosan tarafından geliştirilen Rakun bu sorunu tamamen ortadan kaldırıyor.

Ford Otosan Yerli elektrikli Motosiklet RAKUN ÖZELLİKLERİ
Ford Otosan Yerli elektrikli Motosiklet RAKUN ÖZELLİKLERİ

Her iki model de 5 kW/h’lik batarya ile tasarlandı. Dolayısıyla evlerinizdeki ya da iş yerlerinizdeki prizler üzerinden bu motorları normal şebeke elektriği ile 4,5 saatte şarj edilebilecek.

Yaklaşık olarak 100 km’lik bir menzile sahip motosikletlerin şehir içi paket kurye vb taşımacılığı için makul bir seçenek olması bekleniliyor yerli ve milli motosiklet modellerinin fiyatları önümüzdeki günlerde belli olacak.

Ford markası altında üretilen Rakun, iki model şeklinde piyasaya da olacak. Ford Rakun Pro 2 ve Rakun Pro 3 adıyla satışa çıkacak modeller büyük ilgi görecek gibi duruyor. Rakun Pro 3 modelinin 3 tekerlekli bir versiyonda olması beğeni topluyor. 4kw motor gücüne sahip olan yerli motorun batarya kapasitesi 5 kwh oldu. Yerli motor maksimum 45 km/s hıza ulaşarak  ev prizi ile hızlı şekilde şarj edilebiliyor olması kullanıcılar için büyük kolaylık sağlamasını bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir