ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI! – SON DAKİKA

ASGARİ ÜCRET AÇIKLANDI

ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR OLDU? – Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret zam toplantıları sonrası taraflar anlaşmaya vardı ve ASGARİ ÜCRET 2022 RESMEN BELLİ OLDU! İlki 1 Aralık’ta yapılan toplantının ikincisi de 7 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. 9 Aralık Perşembe günü yapılan 3. toplantının ardından kesin rakamın 4. toplantıda açıklanacağı belirtilmişti. Bugün yapılan 4. toplantının ardından işçilerin 2022 yılında alacağı asgari ücreti Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET 4 BİN 250 LİRA OLDU!

ASGARİ ÜCRET 2022 NE KADAR OLDU? – Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren asgari ücret zam toplantıları sonrası taraflar anlaşmaya vardı ve ASGARİ ÜCRET 2022 RESMEN BELLİ OLDU! İlki 1 Aralık’ta yapılan toplantının ikincisi de 7 Aralık tarihinde gerçekleştirildi. 9 Aralık Perşembe günü yapılan 3. toplantının ardından kesin rakamın 4. toplantıda açıklanacağı belirtilmişti. Bugün yapılan 4. toplantının ardından işçilerin 2022 yılında alacağı asgari ücreti Başkan Recep Tayyip Erdoğan açıkladı: SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET 4 BİN 250 LİRA OLDU!

AGİ ARTACAK: Tüm işçi ve memurlar ‘vergi iadesi’ olarak bilinen Asgari Geçim İndirimi (AGİ) alıyor. Bu rakam geçerli brüt asgari ücret üzerinden hesaplanıyor. Şu anda AGİ, bekar bir çalışana 268 lira, eşi çalışmayan 3 çocuklu bir çalışana ise 456 lira olarak ödeniyor. Bu rakamlar asgari ücret artış oranına görü yükselecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir