Ali Babacan BAYKAR’ı hedef aldı: SİHA’lara dokunacağız

Ali Babacan BAYKAR'ı hedef aldı: SİHA'lara dokunacağız

Ali Babacan’ın “SİHA’lara dokunacağız” açıklamasına Kürşad Zorlu’dan yanıt: Milletimizin çıkarına olan yatırımlara halel gelmeyecek, sahip çıkacağız

Babacan, savunma sanayisindeki kaynakların adil dağıtılmadığı iddialarını tekrarladı. ABD’nin yaptırım tehditleri altında olan savunma sanayi gibi kritik bir sektörü serbest piyasanın ellerine bırakacağını belirten vurgulayan Babacan, Bayraktar, Akıncı, Kızılelma gibi projeleri başarıyla yürüten Baykar şirketi için ise “Eğer rekabetten korkuyorlarsa korksunlar” dedi.

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın, “SİHA‘lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki” açıklamaları İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’ya soruldu. Zorlu, “Savunma sanayiindeki adımları çok daha ileri götüreceğiz. Şu ana kadar kazanılmış, milletimizin çıkarına olan hiçbir yatırımın ne karşısında olacağız ne de onlara bir halel gelecek. Sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

Ali Babacan BAYKAR'ı hedef aldı: SİHA'lara dokunacağız
Ali Babacan BAYKAR’ı hedef aldı: SİHA’lara dokunacağız

DEVA Partisi lideri Ali Babacan’ın geçtiğimiz günlerde SİHA’lar için, “Devletin bütün imkanları bu şirkete aktarılıyor” ifadeleri büyük tepki topladı. Babacan bugün de bu sözlerinin ilerisine giderek, “SİHA’lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki” dedi.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin savunma sanayisindeki yatırımlarıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Babacan, “SİHA’lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki” ifadelerine yer verdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı bir televizyon programında Türkiye’nin savunma sanayisindeki yatırımlarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’ın son dönemlerde İHA ve SİHA üreten Baykar’a yönelik sarf ettiği sözler tepki çekti. Devletin imkanlarının BAYKAR’a aktarıldığını söyleyen Babacan’ı Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar özür dilemeye davet etti. Babacan ise söylemlerine devam edip geri adım atmadı.

Bugün katıldığı bir yayında BAYKAR’a yönelik söylemlerine devam eden Babacan şunları kaydetti:

Ali Babacan BAYKAR'ı hedef aldı: SİHA'lara dokunacağız
Ali Babacan BAYKAR’ı hedef aldı: SİHA’lara dokunacağız

“GÜZEL OLAN HER ŞEYİN YANINDA OLACAĞIZ”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’ya da Babacan’ın bu ifadeleri soruldu. Zorlu, “Ülkemiz adına güzel olan her şeyin yanındayız. Onların daha iyi yapılması noktasında da irademiz ortadadır. Savunma sanayiindeki adımları çok daha ileri götüreceğiz” dedi.

“SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Zorlu konuşmasının devamında, “Şu ana kadar kazanılmış, milletimizin çıkarına olan hiçbir yatırımın ne karşısında olacağız ne de onlara bir halel gelecek. Sahip çıkacağız” ifadeleri ile Babacan’a katılmadığını gösterdi.

BAYKAR, BABACAN’I ÖZÜR DİLEMEYE DAVET ETMİŞTİ

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, DEVA Partisi liderini özür dilemeye davet edip şunları söylemişti: “Sn. Babacan, Baykar hakkında söylediklerinizi hukuki haklarımız saklı kalmak kaydıyla milletimize havale ediyoruz. Biz rekabetten korkmuyoruz. Bilakis; ABD, Çin, İsrail gibi ülkelerin İHA’larıyla rekabet ediyor, 27 ülkeye ihracat yapıyoruz. Kuruluşumuzdan bugüne gelirlerimizin %75’ini ihracattan elde ettik. 2022’de ise sözleşmelerimizin %99.3’ü ihracat kaynaklı. Türkiye’yi bırakın dünyada dahi böyle bir firma bulamazsınız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir