ABD UÇAK GEMİSİ NEDEN TÜRKİYE’YE GELİYOR

ABD UÇAK GEMİSİ NEDEN TÜRKİYE'YE GELİYOR

ABD Savunma Bakanlığı, Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarına destek için USS George HW Bush uçak gemisinin Türkiye’ye gönderildiğini açıkladı.

Günlük basın toplantısında, ABD Savunma Bakanı Lloyd Austin ve Pentagon adına taziyelerini ileten Bakanlık Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, Austin’in Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüştüğünü ve Türkiye’nin ihtiyaçlarına göre destek vermeye devam edeceklerine söz verdiğini belirtti.

ABD UÇAK GEMİSİ NEDEN TÜRKİYE'YE GELİYOR
ABD UÇAK GEMİSİ NEDEN TÜRKİYE’YE GELİYOR

Ryder, Türkiye’nin uluslararası yardım çağrısı üzerine 7 Şubat’ta İncirlik Hava Üssü’nde konuşlu ABD unsurlarının ilk yardım ekiplerini deprem bölgelerine taşımaya başladığını aktardı.

EUCOM’un tıbbi yardım ve su tedariki başta olmak üzere aktif bir şekilde çalıştığına işaret eden Ryder, “Akdeniz’deki USS George HW Bush uçak gemisi olası ek destek talebi için Türkiye’ye doğru hareket ediyor. Yardım taleplerine olabildiğince hızlı yanıt vermek üzere hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Emekli asker ABD uçak gemisi için “işgal” için geliyor dedi

ABD’den gelecek bu yardım noktasında kimi insanlarda tereddüt var.

Emekli amiral Cihat Yaycı ile eski asker ve stratejist Abdullah Ağar da bunlar arasında yer alıyor.

Her ikisinin de iddialarına dayanak olan ise ABD’nin 2002 yılında yaptığı “Millennium Challenge” adıyla bilinen Milenyum Tatbikatı.

2002’deki tatbikatı: 96 saat içinde o ülke işgal edilmişti

6 Şubat 2023 Pazartesi günü Cüneyt Özdemir’e konuşan Yaycı, bu tatbikata atıf yaparak şu iddiada bulundu:

Komplo teorisinden bahsetmiyorum. Uyanık olmak lazım. 2002’de Milenyum Tatbikatı vardı. Bir deprem oluyordu. Deprem olan ülkenin Türkiye olduğu söylenmişti. Bu ülkenin bir ada devletiyle sorunu vardı. Ülkede deprem olunca yardımlar gelmiyor, barınma sorunu çıkıyor, iç karışıklık oluyordu.

Emekli asker ABD uçak gemisi için "işgal" için geliyor dedi 
Emekli asker ABD uçak gemisi için “işgal” için geliyor dedi

Asker yönetime el koyuyor, uluslararası yardım çağrısında bulunuyordu. ABD yardım için bölgeye geliyordu. Askerlerin sayısı ve niteliği konusunda ülkenin askerleriyle sorun çıkıyor ve çatışmaya dönüşüyor. 22 gün sürmüştü bu tatbikat.

96 saat içinde o ülke işgal ediliyordu. Allah muhafaza öyle bir şey olacak demiyorum. Böyle bir durumda birlik olma zamanı

Perinçek: ABD’YE Gemileriniz batsın

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de tepki gösterenlerden. Perinçek, Twitter hesabından ABD’den gelecek uçak gemisine dair haberi alıntılayıp, “Gemileriniz batsın. Yardıma değil esir almaya geliyorsunuz! Kanlı çizmelerinizle Anadolu’ya çıkamazsınız!” dedi.

One thought on “ABD UÇAK GEMİSİ NEDEN TÜRKİYE’YE GELİYOR

  1. ABD Uçak gemisi yola çıktıktan sonra yunanistan bakan deprem bölgesine geliyor incelemelerde bulunuyor insan kötü düşünmek istemiyor ama tedbirli olmak gerek bunların bu zamana kadar hiç iyiliklerini görmedik bundan sonrada görmeyeceğiz uyanık olalım bunlardan hertürlü kötülük beklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir