KAPLAN YN-ZMA Yeni Nesil Zırhlı Muharebe Aracı

KAPLAN-YN-ZMA-

KAPLAN YN-ZMA Genel Bakış

KAPLAN YN-ZMA, gelecekteki operasyon ortamındaki gereklilikleri karşılamak için geliştirilen FNSS mühendisliğince  üretilen en yeni paletli zırhlı kara aracıdır.

KAPLAN-YN-ZMA-
KAPLAN-YN-ZMA-

KAPLAN YN-ZMA, orta ve küçük kalibre temelde olmak üzere 120 mm’lik insanlı veya insansız olmak üzere entegre edilen, yüksek harekat, manevra kabiliyetleri ile sadece bugün değil sonraki yıllar içinde düşünülerek geliştirilen bir kara aracıdır.

Temelde zırhlı muharebe aracı için tasarlanan kara aracımız aynı zamanda personel taşıyıcı, komuta aracı, kurtarma, havan, roket fırlatıcı, istihkam keşif ambulans vb çok amaçlı görevleri erine getirmek için tasarlanmıştır.

KAPLAN-YN-ZMA-
KAPLAN-YN-ZMA-KAPLAN-YN-ZMA-

Temelde göreve bağlı olarak en az 20 /ton güç ağırlık oranında, otomatik şanzımanlı, ana muharebe tankları ile birlikte hareket etme gücüne sahiptir. Her türlü iklim ve arazi koşullarına ( kar, siste, gece, batakta, çamurda ) olmak üzere dayanıklı, asfalt veya stabilize yollarda yüksek hızlı hareket etme yeteneğine sahiptir. Gelişmiş yürür süspansiyon sistemi araçta oluşan titreşimi ve sarsıntıları  azaltmaya ve yol tutuşunu arttırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır. İhtiyaca göre farklı görev havan, silahlı kule sistemi vb ekipmanlarının kolay entegrasyonuna izin verecek şekilde açık tasarıma sahip araç elektroniği alt yapısına sahiptir.

KAPLAN-YN-ZMA-
KAPLAN-YN-ZMA-

KAPLAN YN-ZMA, operasyon ortamında  değişen tehditlere etkin bir çözüm sunacak şekilde modüler beka silahlarıyla donatılmıştır. Balistik, mayın ve el yapımı patlayıcı tehdidine karşı koruma paketleri bulunmaktadır. KAPLAN, tanksavar füzelerine karşı aktif koruma sistemi opsiyonu da sunmaktadır.

KAPLAN-YN-ZMA-
KAPLAN-YN-ZMA-

BEKA ve YAŞAM DESTEK

KBRN Sistemi Standart
İklimlendirme Sistemi Standart
Otomatik Yangın Tespit ve Söndürme Sistemi Standart
Sis Havanları Standart
Sis Havanları Standart
Mayın Koruma STANAG 4569
Balistik Koruma STANAG 4569
El Yapımı Patlayıcı Tehdidine Karşı Koruma STANAG 4569

KULE

Ana Teçhizat 30/35 mm Otomatik Top
İkincil Teçhizat 7,62 mm Eş Eksenli Makineli Tüfek
Kule tipi Uzaktan Komutalı Kule
Yatay Dönüş 360° Sürekli

BU YAZIMIZI BEĞENDİYSENİZ DİĞER SAVUNMA SANAYİ HABERLERİNE BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ https://yerlisilahsanayii.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir